Udhetim

5 arsye pse shtatori është fiks muaji për të bërë pushime

Shkruar nga Anabel

31 Gusht 2022

5 arsye pse shtatori është fiks muaji për të bërë

Nëse po i merr në shtator pushimet e punës, në fakt po bën një super zgjedhje. Shtatori është muaji perfekt për të udhëtuar dhe për këtë, të japim plot 5 arsye:

Çmime më të lira

Vera është piku i çmimeve të larta dhe kur mbaron, çmimet pësojnë zbritje. Pikërisht, ky është momenti yt për të marrë bileta apo për të rezervuar apartamente apo dhoma hoteli.

Më pak turma

Ke dashur gjithnjë të vizitosh një monument kulture, apo të darkosh në një restorant të njohur, por shumë njerëz të tjerë kanë ndarë të njëjtin mendim me ty? Shtatori njihet si muaji i rikthimit në punë, fundi i pushimeve për disa, por për ty mund të jetë muaji kur përjeton të gjitha aventurat dhe viziton vendet që dëshiron.

Moti

Të gjithë i duan mbrëmjet buzë detit në verë, por e ke parasysh që ndonjëherë është aq vapë sa nuk do të kesh kontakt fare as me rrobat? Epo, shtatori të ofron gjithë freskinë që ti kërkon.

Temperatura e ujit

Në shtator, deti vijon të jetë i ngrohtë dhe mikpritës, ndaj mund ta shijosh të gjithin për vete (ose me shumë pak njerëz përreth).

Mënyra më e mirë për t’u përshëndetur me verën

Të gjithë nëpër zyra dhe ti në plazh…Kur bën pushimet në shtator, e mbyll verën siç duhet!

Artikuj të sugjeruar:

 

MOS I HUMBISNI