Celebrity Style

Trupore me print krokodili + geta rrjetë: Vetëm Dua mund t'i veshë dhe të duket kaq yll

Shkruar nga Anabel

13 Gusht 2022

Trupore me print krokodili + geta rrjetë: Vetëm Dua mund t'i

Që Dua është një ikonë stili, kjo nuk ka kundërshtim. Pas Sunny Hill Festival në Prishtinë, ku edhe këtu mahniti me veshjen e saj si Barbie, Dua u nis drejt Budapestit për një tjetër performancë, ku si gjithmonë ra në sy veshja.

Në Sziget Festival, Dua performoi këngët e albumit “Future Nostalgia” e veshur me një trupore gri me jakë të mbyllur dhe pa mëngë, me print krokodili. Ajo e kombinoi veshjen me geta rrjetë, vathë argjendi dhe çizme të zeza.

Grimi ishte minimalist: penel, buzë pjeshkë-në-rozë dhe pak shkëlqim te sytë.

Rezultati:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

MOS I HUMBISNI