Kinema & TV

Johnny Depp rikthehet në kinema dhe duhet ta shihni transformimin e tij si mbreti Louis XV

Shkruar nga Anabel

11 Gusht 2022

Johnny Depp rikthehet në kinema dhe duhet ta shihni transformimin e tij si
EFE/ EPA/ ERIC GAILLARD/ Archivo

Zyrtarisht, Johnny Depp i është rikthyer kinemasë dhe roli i parë pas gjyqit që mori të gjithë vëmendjen e botës, ëshë ai i mbretit Louis XV, në filmin “Jeanne du Barry”.

Si është transformuar Johnny? Kështu:

Në foton e publikuar në Twitter nga “WhyNotProductions”, provohet se Johnny nuk është vetëm mbreti Louis XV, por edhe mbreti i transformimeve (ky postim e tregon qartazi). 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ?????? ????'? ??? (@johnnydepp.guy)

Filmi ka si subjekt historinë e Jeanne du Barry, e cila lindi dhe u rrit në varfëri, por falë ambicies dhe inteligjencës së saj, arriti të ngjiste shkallët e suksesit dhe të kthehej në të preferuarën e mbretit Louis XV.

“Jeanne du Barry” pritet të dalë në vitin 2023 në kinema.