Fashion News

Me bast që nuk e prisnit çantën e re (dhe çmimin e saj) nga Balenciaga

Shkruar nga Anabel

7 Gusht 2022

 

Me bast që nuk e prisnit çantën e re (dhe çmimin e saj)
balenciaga.com

Balenciaga di si ta rrëmbejë vëmendjen dhe jo më kot është një ndër market e preferuara të personazheve më të famshëm. Këtë herë, në sfilatën për stinën e dimrit 2022, Balenciaga i la të gjithë pa fjalë me prurjen më të re: një qese mbeturinash, e kthyer në një çantë të krijuar me lëkurë viçi.

Çmimin donit? 1,790 dollarë.

Kush e bleu? Domosdo që Kim Kardashian!

Me bast që nuk e prisnit çantën e re (dhe çmimin e saj)
@kimkardashian/ Instagram

Pse ky krijim? Sepse Demna Gvasalia, Drejtori Kreativ i Balenciaga nuk mund ta humbiste këtë mundësi të artë. “Nuk mund ta humbisja rastin për të bërë qesen e plehrave më të shtrenjtë në botë, sepse kujt nuk i pëlqen një skandal mode?”, - u shpreh ai dhe në fakt, të drejtë ka.

Me bast që nuk e prisnit çantën e re (dhe çmimin e saj)

Artikuj të sugjeruar: