Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2022: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

5 Gusht 2022

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2022: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2022: Binjakët dhe Gaforrja

Koha e veçantë po vjen për ju, të dashur Binjakë, dhe kjo do të ndodhë sapo planeti me energji Marsi të hyjë te Binjakët më 20 gusht për t'ju vënë në krye. Marsi do të qëndrojë në Binjakët deri më 25 mars 2023, shumë më gjatë se gjashtë apo shtatë javët e zakonshme që Marsi zakonisht kalon në një shenjë.

Do të keni shumë projekte komunikimi për të punuar – disa janë të mbetura nga korriku dhe muajt e mëparshëm dhe të reja do të vijnë gjithashtu në fillim të gushtit. Kjo lloj pune është zakonisht forca juaj pasi Binjakët shkëlqejnë në shkrim, të folur, redaktim, kërkim, përkthim, reklamë, publicitet, punë agjentësh dhe madje edhe kodim kompjuterik.

Ju mund të udhëtoni pak më shumë se zakonisht në shtatë muajt e ardhshëm.

Jeni me fat që keni Marsin tek Binjakët, sepse do të tregoni lidership, guxim, vendosmëri dhe forcë dhe gjithashtu do të keni një vendosmëri të fortë për të përmbushur qëllimet tuaja.

Shihni se cila pjesë e jetës do të shkëlqejë pas datës 20 gusht dhe në javët në vijim - kjo fushë e jetës do të jetë shumë e rëndësishme për ju.

Hëna e plotë më 11 gusht do të rregullojë diçka në lidhje me marrëdhëniet ndërkombëtare dhe udhëtimet, botimet, mediat sociale, transmetimet, çështjet ligjore si dhe institucionet e arsimit të lartë.

Më 14 gusht, Saturni do të jetë në kundërshtim me Diellin, ndoshta duke bërë një projekt komunikimi që do ta përfundoni me vështirësi. Megjithatë, Saturni është miku juaj - projekti që përfundoni do të jetë më i mirë si rezultat.

Hëna e re në Virgjëreshë më 27 gusht mund t'ju bëjë të keni kontakt më të madh me familjen, ose mund të jeni të fokusuar te ambientet e banimit - një zhvendosje në një adresë të re, një projekt dekorimi, një rinovim ose një seri riparimesh mund t'ju mbajë të zënë në javët e ardhshme, deri në shtator.

Në punë, idetë krijuese do të lavdërohen dhe do ju sjellin të ardhura dhe nëse po përpiqeni të mblidhni para. Afërdita ju buzëqesh nga 11 gushti deri më 5 shtator. Bëni gjithçka që dëshironi të bëni për të përmirësuar pamjen dhe dilni, argëtohuni.

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2022: Binjakët dhe Gaforrja

Ju keni bërë përparime jashtëzakonisht të mira në karrierë dhe idetë krijuese janë ato për të cilat po lavdëroheni. Njerëzit e rëndësishëm kanë mbetur të mrekulluar nga përpjekjet tuaja. Nëse ju është premtuar një rritje, atëherë do të mund të shfaqet në pagën tuaj tani. Performanca juaj sigurisht që meriton më shumë kompensim, por do t’ju duhet edhe të bëni disa përpjekje të tjera shtesë.

Afërdita do të jetë ende në Gaforre deri më 11 gusht, kështu që është një e shkëlqyer për të blerë gjëra të reja për të veshur për sezonin e ardhshëm. Profili juaj do të jetë i lartë në punë dhe të gjithë sytë do të jenë tek ju këtë vit dhe në vitin 2023 gjithashtu.

Ju mund të merrni një ftesë surprizë ose një lajm të pazakontë kur Marsi dhe Urani bashkohen së bashku më 1 gusht, plus shtatë ditë.

Lëvizja e Marsit te Binjakët për shtatë muajt e ardhshëm, nga 20 gushti 2022 deri më 25 mars 2023, do t'ju vendosë në një pozicion strategjik jashtë skenës. Në atë kohë, ju do të reflektoni dhe planifikoni gjërat për 2023 për ju ose kompaninë tuaj. Çfarëdo plani që të vendosni në letër, nuk do ta vini në fuqi deri në prill 2023.

Afër Hënës së plotë më 11 gusht, do t’ju duhet të paguani një faturë të madhe të cilën nuk e keni pritur. Ju mund të keni lënë mënjanë para për të paguar për diçka që keni dashur shumë, por ky lajm mund t'ju detyrojë ta vononi atë blerje për të mbuluar shpenzimet e papritura. Mos u mërzit. "Jo tani" nuk do të thotë "kurrë", e dashur Gaforre.

Më 27 gusht, një Hënë e re në Virgjëreshë do të shfaqet dhe do t'ju shtyjë të udhëtoni dhe të lini pas shqetësimet. Udhëtimi ka të ngjarë të jetë në distanca të shkurtra, por ai do t'ju largojë nga rutina juaj dhe do t'ju japë një shans për të rishikuar muajin e ardhshëm.

Në këtë periudhë, do të diskutoni për çështje që lidhjen me shtëpinë dhe do të merrni ndihmë nga partneri/ja, një partner biznesi apo ekspert të cilin do ta punësoni.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI