Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

4 Korrik 2022

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Shigjetari dhe Bricjapi

Ju zbaviteni duke u përfshirë me një botë të mbushur me koncepte dhe ide ndryshe, por keni prirjen të frikësoheni kur merreni me çështjen e parave. Fatkeqësisht, të gjithë duhet të merremi me administrimin e parave, pavarësisht nga shenja jonë e zodiakut dhe ky është pikërisht muaji yt për ta bërë këtë.

Hëna e re e  28 qershorit nxiti shtëpinë tuaj të tetë të  financave, të taksave dhe të rimbursimeve të taksave, hipotekat, kreditë studentore, kreditë bankare, komisionet, zgjidhjet e tjera gjyqësore, shpërblimet, deklaratat e kartës së kreditit, e kështu me radhë. Ekziston mundësia që njëra prej këtyre aspekteve të të sjellë të ardhura ose burime të tjera për të punuar më shumë për realizimin e një objektivi që keni. Le të themi si shembull- blerjen e një shtëpie.

Kjo Hënë e Re e 28 qershorit gjithashtu do t'ju motivojë të rishikoni shpenzimet tuaja të përsëritura dhe ato që bëni për herë të parë dhe do t'ju japë shtysë për t'u kujdesur më shumë për investimet e së ardhmes. Nëse je në shkollë, mund të aplikosh për bursë ose ndihmë financiare- koha dhe planetet janë në favorin tuaj.

Hëna e Plotë në Bricjap, në 13 korrik, do të mbyllë bisedimet financiare dhe veprimet brenda pesë ditëve nga kjo datë. Falë Uranit mund të shihni ca burime të ardhurash në drejtimin tuaj që nuk i prisnit kurrsesi.

Dy muaj më parë, më 10 maj, planeti juaj Jupiteri- planeti i dhuratave dhe fatit, hyri në shenjën e Dashit, për të qëndruar afërsisht 12 muaj. Pozicioni i Jupiterit është gjithmonë një tregues i besueshëm se nga do të vijë fati dhe lumturia juaj.

Ky vit, nëse jeni single, do të jetë i mrekullueshëm për gjetjen e një njeriu të veçantë dhe të vërtete. Këto ditë, edhe pse jeta juaj në zyrë do të jetë e ngarkuar, nëse jeni të lidhur, do të kaloni kohë cilësore me partnerin tuaj. Përveç kësaj, këtë vit deri në muajt e parë të vitit të ardhshëm është koha perfekte për të nisur dhe sjellë në jetë një bebush.

Jupiteri do të ndikojë ndjeshëm aty nga fundi i muajit. Si Shigjetar që jeni, do doni të udhëtoni dhe sa më e largët distanca, aq më të lumtur ju. Bëni gati pasaportën, pasi ka gjasa të udhëtoni diku larg dhe të shijoni ca ditë gjithë emocione.

Nëse është e pamundur të largoheni nga qyteti/shtëpia ditët e fundit të korrikut dhe fillimit të gushtit janë idealë për të nisur një kurs, prandaj lap topin merreni gjithnjë me vete. Jeni të uritur për të mësuar gjëra të reja dhe të jeni të sigurtë që përpjekjet tuaja di të shpërblehen.

Ky është një muaj shumë i mirë për ju, ku pjesën më të madhe të vëmendjes do ta zënë financat, gjetja e mënyrave për të kursyer, apo përpjekjet për të fituar më shumë para.  Ju mund të jeni në gjendje të blini diçka që keni dashur gjithmonë, ndoshta sepse një shumë e vogël parash do të bjerë në duart tuaja në Hënën e Plotë 13 korrikut. Ndonëse do të jeni të zënë në zyrë dhe në shtëpi, sërish do të jesh në gjendje të kalosh kohë me atë që do ose, nëse jeni single do të gjeni kohë për të takuar dikë të ri që do t'ju magjepsë.

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Shigjetari dhe Bricjapi

Mendimet tuaja në fillim të këtij muaji shkojnë për partnerin tuaj, atë njeriun e veçantë që keni njohur ose për bashkëpunëtorin e biznesit.

Kaq e fortë do të jetë për ju kjo Hënë e Re që u shfaq më 28 qershor në Gaforre, saqë nëse po dilni  seriozisht me dikë, mund të caktoni datën e dasmës suaj.

Nëse jeni single dhe shpresoni të takoni dikë të ri, Marsi është gati për t'ju shpëtuar. Marsi do të hyjë në Dem, sektorin tuaj të dashurisë, më 5 korrik dhe do të qëndrojë deri më 20 gusht, prandaj shanset për të gjetur dikë shumë special janë të larta. Mund të themi se gjatë kësaj periudhe je e vetmja shenjë e zodikuat me avantazh të jashtëzakonshëm përsa i përket romancës, prandaj merreni seriozisht.

Bricjapi njihet si  shenjë ambicioze, dhe ju jeni gjithmonë duke menduar se si të promovoheni dhe të zgjeroni ndikimin tuaj profesional. Nëse je i vetëpunësuar, mund të marrësh në punë një ekspert me të cili duhet të bësh ortakëri. Ky person mund të jetë llogaritar, avokat, publicist, menaxher i rrjeteve sociale ose partner biznesi. (Nuk është e nevojshme të bësh një marrëveshje 50-50 të fitimeve—mund ta mbash nën kontroll me 70-30.)

Ideja është se gjatë kësaj periudhe mund të ndjesh nevojën dhe vlerën e bashkimit të forcave me një person tjetër për të të ndihmuar të arrish më shumë në jetë. Koha perfekte është tani.

Nëse keni një partner biznesi ose bashkëpunëtor, mund të doni të bëni një ndryshim në marrëveshjen tuaj për të siguruar rritje të të ardhurave. Pasi ta përqendroni mendjen tek "ai tjetri"  gjatë pjesës së parë të muajit, do ta ktheni vëmendjen ndaj nevojave dhe dëshirave tuaja në Hënën e Plotë në Bricjap më 13 korrik. 

Kjo do të jetë një Hënë e Plotë e fuqishme për ju, një nga më të mirat e vitit 2022 sepse Urani, planeti i surprizave, është në pozicion perfekt. Do të zgjedhësh dhe do ta bërtasësh me të madhe zgjedhjen që bëre, nuk do të ketë asnjë arsye për të pritur. Eshtë koha për vete, i dashur Bricjap.

Në fund të muajit do të mendoni se si të fitoni më shumë para dhe mund të keni me vete partnerin tuaj për të ndarë idetë. Në një formë a në një tjetër shuma parash do të vijnë në drejtimin tuaj.

Fitimet më të mëdha këtë periudhë do të dalin nga blerja ose shitja e pronave. Nëse shisni, ka të ngjarë që të merrni oferta mbi çmimin që kërkoni. Nëse blini, bankat do t'ju favorizojnë dhe do t'ju japin shumën e plotë të kredisë për hipotekë ose për përmirësimin e shtëpisë që keni kërkuar. Ky është një muaj ideal për të investuar në toka. Gushti do të jetë gjithashtu favorizues, por fundi i korrikut do të shkëlqejë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI