Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Ujori dhe Peshqit

Shkruar nga Anabel

4 Korrik 2022

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Ujori dhe Peshqit

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Ujori dhe Peshqit

Në punë apo në shtëpi, nuk ka rëndësi, sërish ju Ujorë të dashur mbeteni mjeshtra të organizimit. Sapo e kuptoni se ç’duhet të bëni për një projekt të caktuar, direkt ndiheni më mirë. Korriku nuk do të jetë aspak një muaj dembel, përkundrazi, do ta gjeni veten duke rendur sa andej-këndej. Familjarët do kërkojnë që të shpenzoni më shumë kohë me ta sesa në zyrë, ndaj keni një mision të ri: të gjeni balancën e duhur.

Këtë muaj, Marsi lëviz në shtëpinë tuaj të katërt, e përqendruar te rregullat e familjes, ndaj mund ta gjeni veten duke rinovuar apo rifreskuar ambientin e shtëpisë. Ose, mund të jeni të zënë duke përmbushur disa detyra që ju kanë caktuar prindërit.

Eklipset e 30 prillit dhe 15 majit kanë ndikuar ndjeshëm në sferat e shtëpisë, jetës, si dhe karrierës, duke sjellë ndryshime dhe mundësi të reja në këto aspekte.

Marsi qëndron në shtëpinë tuaj që prej 5 korrikut deri në 20 gusht, duke të mundësuar shanse dhe opsione fantastike në rrugëtimin tuaj. Kjo është një periudhë shumë produktive, ndaj mund të merrni vendime rreth shtëpisë dhe familjes suaj. Mundohuni që vendimet t’i merrni gjatë verës, deri në 25 tetor dhe 8 nëntor, pasi në këto data do të ndodhin eklipse që nuk janë shumë të favorshme për ju.

Gjatë muajve të fundit, keni përjetuar disa ndryshime, ndaj tani është çasti që të bëni bilancin e tyre dhe të pushoni. Hëna e plotë e 13 korrikut ju sugjeron që ta ulni pak ritmin e jetës dhe të injoroni kakofoninë dhe zërat rreth jush. Duket se keni për të marrë një vendim shumë të rëndësishëm, ndaj përqendrohuni në një mendësi dhe stil jete më të qetë.

Rreth 13 korrikut, do të keni më shumë ide se zakonisht dhe intuita juaj e brendshme do të jetë më aktive dhe kjo, falë Uranit. Njerëz të rëndësishëm do të duan t’ju ndihmojnë, ndaj mos u çudisni kur të keni shumë mbështetje nga njerëz të afërm dhe të çmuar për ju. Shihni me vëmendje ata që ju rrethojnë dhe do të gjeni shumë njerëz të mirë dhe të buzëqeshur, të cilët janë gati t’ju japin një dorë.

Tani, përqendrohemi edhe te Hëna e re në Luan, e cila mundëson një lidhje më të bukur dhe të thellë me partnerin/en tuaj, ose dikë të çmuar për ju. Kjo mund të jetë periudha e duhur për një propozim, ose për të marrë opinionin e dikujt që do të jetë mbështetja juaj. Partneri/juaj do të jetë më i/e ngrohtë se kurrë dhe do t’ju japë lajme që do t’ju ngjallin emocione. Sigurisht, Hëna e re është unike dhe speciale. Ndërkohë, Jupiteri vendoset në pozicionin perfekt për t’ju sjellë fatin, në momentin që keni më shumë nevojë për të. Komunikimi mes jush dhe partnerit/es do të jetë i qartë dhe i ëmbël, pa prezencën e keqkuptimeve. Në këtë moment të muajit, do të kuptoni se takimi me këtë person ka qenë një prej gjërave më të mira që ju ka ndodhur. Për ju, ky individ është një thesar.

Muaji mbyllet me një prej fundjava më të mira të muajit, kur do të jeni në humor të mirë dhe do të doni të argëtoheni në një ambient luksoz. Do të shkoni në ndonjë qendër SPA, ose do të kaloni një fundjavë të paharrueshme me personin e zemrës. Do të shpenzoni pak më shumë se zakonisht, por ia vlen. Përkëdheleni veten, të dashur Ujorë, e meritoni!

Horoskopi i Susan Miller për muajin korrik 2022: Ujori dhe Peshqit

Korriku do të jetë një muaj i lumtur, i cili ju çliron nga tensioni që keni ndierë së fundmi. Jeni detyruar të respektoni afatat, kërkesat, apo edhe nevojat e të tjerëve dhe kjo ju ka lodhur. Ju duhet një pushim dhe universi dakordëson me këtë. Më 5 maj deri në 20 gusht, Marsi do të jetë te shenja e Demit dhe kjo sjell për ju mundësi për t’u qetësuar, duke ndërmarrë udhëtime të shkurtra për të vizituar miq apo të afërm.

Hëna e re, e mbush ajrin me një romancë të ëmbël dhe ju rezervon shprehi dashurie, argëtim dhe pak kohë me fëmijë. Duke qenë se ju Peshqit jeni më të lumtur kur përdorni imagjinatën, emocionet dhe anën tuaj kreative, do të keni disa projekte të tilla, të cilat do t’ju mbushin me lumturi. Nëse në hyrje të korrikut, e keni ndarë mendjen për një udhëtim, zgjidhni natyrën apo një plazh të bukur me rërë. Të sugjerojmë këtë, pasi Gaforrja ëndërrimtare ndodhet pranë Hënës së Re dhe ju frymëzon që ju përdorni përfitimet e ujit në procesin e qetësimit dhe shërimit shpirtëror.

Në gjysmën e parë të korrikut, romanca do të jetë shumë prezente. Për disa të tjerë, mund të jetë edhe kryefjala e korrikut. Nëse jeni single, Hëna e re do të jetë një prej periudhave më të mira të vitit 2022 dhe do t’ju ndihmojë të gjeni personin që keni kërkuar për kaq gjatë. Gjasat mund të jenë që ta gjeni në një udhëtim njëditor, ose nga një mik/e i/e përbashkët.

Meqë ra fjala te miqtë, Hëna e plotë e 13 korrikut vjen me shumë argëtim dhe dëshirë për të shpenzuar kohë me miqtë tuaj. Do të keni një event special rreth 13-17 korrik. Mund të bëhet fjalë për një dasmë, përvjetor apo ditëlindje, pra, diçka që i bën bashkë miqtë. Kjo Hënë e Re ju sjell të papritura dhe kthesa mjaft interesante. Fajin për këto lojëra e ka Urani!

Deri sa të shkoni në datën 28 korrik, do të ndiheni të freskët dhe të qetë, gati për të marrë në dorë një projekt të ri, i cili me shumë gjasa do t’ju shpërblejë në mënyrë shumë të kënaqshme. Jupiteri, planeti i fatit të mirë kujdeset që të fitoni mirë në sektorin monetar. Me Hënën e Re në Luan, do të punoni me disa klientë që krijojnë aksesorë të çmuar, të punuar me dorë, ndaj do të keni mundësinë të mësoni më shumë rreth artizanit dhe produkteve elegante.

Këtë muaj, përgatituni sepse do të flisni, shkruani, apo mund të përfshiheni në një projekt televiziv, apo podkast. Në momentin që Marsi do të hyjë në Dem, do të vini re se klientët do të vlerësojnë aftësitë tuaja të komunikimit dhe do të merrni projekte më të rëndësishme. Sërish do të përballeni me afate, ama këtë herë do të jenë interesante dhe shumë shpërblyese.

Afërdita do të zhvendoset në Gaforre, shtëpia juaj e pestë e dashurisë. Po flasim për atë të vërtetën. Kjo është një shenjë e qartë që fuqia e universit është me ju.

Për sa i përket udhëtimeve, do të ishte zgjedhjen e zgjuar që të udhëtonit nga mesi i gushtit, pasi në fillim dhe në fund do të jeni shumë të zënë. Për më tepër, do t’ju pëlqejë ritmi i pushimeve dhe nuk do të keni mundësi të punoni me një projekt që paguhet shumë mirë.

 

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI