Original

Këto këngë “të vjetra” shqiptare do të të rikthejnë nostalgjinë për ipod-in

Shkruar nga Anabel

26 Qershor 2022

Këto këngë “të vjetra” shqiptare do të

E ke pasur një ipod ngjyrë rozë, blu, apo të zi dhe e ruaje si sytë e ballit? E dimë që po.

Ke dëgjuar pa fund këto këngët? Prapë e dimë që po, ndaj të rikthejmë nostalgjinë.

“Papritur” –  Blero

 

“Ishe ti” – Sine

 

“Ndarja” – Soni Malaj

Këto këngë “të vjetra” shqiptare do të
Burimi: Top Fest/ Top Channel

Me të njëjtin pasion e këndoja edhe unë, edhe pse as nuk isha lidhur e ndarë kurrë.

“Kur të kam pranë” – Votra

 

“Kurrë mos thuaj jo” – Julka

 

“Nuk dua ta di” – The Dreams

Këto këngë “të vjetra” shqiptare do të
Burimi: SuperStarAlbania

Edhe në 5 të mëngjesit të më marrin në telefon dhe të më thonë: “Këndoje”, unë do e bëj…

“Gjinkalla” – Kastro Zizo

 

“Diçka” – Alban Skënderaj dhe Kthjellu

 

“Jon” – Ardit Gjebrea

 

“Tekila” – Çiljeta

Këto këngë “të vjetra” shqiptare do të
Burimi: Elrodi Music

Dhe sot, sa herë që dikush thotë “tekila”, unë e pasoj me: “Tekilaa pii, s’dua ta di çfarë thua ti”.

“Mamës” – Elvana Gjata

 

“Ngadalë” – Anjeza & Niku

 

“Profesori” – Antre

Këto këngë “të vjetra” shqiptare do të
Burimi: ArkivaShqip

Askush nuk e di numrin e saktë të notave që ka justifikuar kjo këngë.

“Në errësirën e natës” – Andi Shkoza

 

“Ishe mbret” – Anxhela Peristeri

 

“Mesnata” – ADX

 

“Ëndrrat do t’i marr me vete” – Eneda Tarifa

 

“Mos harro të vish” – Ermal Mamaqi

 

“Nuk di” – Kelly

 

“Ma ka thënë horoskopi” – Anila Mimani

Këto këngë “të vjetra” shqiptare do të
Burimi: Anila Mimani/ YouTube

Ja pra, Anila, një gocë e kulturuar, e di që horoskopi thotë vetëm të vërteta!

“Si karamele” – Rati & Babeta Shahini

 

“Problem shumë serioz” – Hana Band

 

“Pa ty s’jetoj” – Shpat Kasapi

 

“Jepi gaz” – Rozana Radi

 

“Piroman” – Tuna

 

“Dasma” – Rovena Stefa

 

“Chupa Chupa” – Zajmina & Kastro Zizo

MOS I HUMBISNI