Kinema & TV

Kjo komedi e re në Netflix, po cilësohet si një nga "serialet më të këqija" të vitit!

Shkruar nga Anabel

23 Qershor 2022

Kjo komedi e re në Netflix, po cilësohet si një nga
Photo Credits: Netflix/Amaly

Komedia e fundit e Netflix, "God's Favorite Idiot", është kritikuar si "një nga serialet më të këqija të vitit".

Melissa McCarthy bashkëpunoi me bashkëshortin Ben Falcone në serialin komedi me tetë episode për Netflix. Seriali përqendrohet rreth Clark-ut, i cili e gjen veten duke u bërë lajmëtar i Zotit pasi goditet nga rrufeja. Clark më pas ngarkohet të shpëtojë njerëzit e tokës nga apokalipsi i afërt, së bashku me kolegen e tij Amily, të portretizuar nga McCarthy.

Seriali është krahasuar me filmat si "The Good Place" dhe "Evan Almighty", megjithatë, pavarësisht se ndanë një koncept të ngjashëm me të dy të preferuarit e fansave, projekti i fundit i McCarthy dhe Falcone nuk është pritur mirë nga kritikët dhe ka një mori shkrimesh të ashpra.

Prodhimi aktualisht ka një vlerësim prej 22% në Tomatometer të Rotten Tomatoes dhe është përshkruar brutalisht si "një nga serialet më të këqija të vitit" nga John Doyle e The Globe dhe Mail.

Doyle shtoi se ka "...reklama 30 sekondash në televizion me më shumë  imagjinatë se sa kjo gjellë e pakuptimtë e përqendruar te Zoti.".

Sigurisht, që ka dhe nga ata që e adhuruan serialin pasi e panë dhe një numër i konsiderueshëm njerëzish e shprehën këtë në Twitter.

Kujtojmë se McCarthy, është fituese e çmimit Emmy dhe performanca e saj, gjithesi, s'ka si të jetë e dobët.

Mesa duket, do na duhet ta ndjekim edhe ne serialin për të dhënë "verdiktin" tonë. Sa për ide, ky është trailer-i:

Burimi: Unilad

MOS I HUMBISNI