Showbiz dhe TV

Ndahet nga jeta producentja Vjosa Berisha

Shkruar nga Anabel

23 Qershor 2022

Ndahet nga jeta producentja Vjosa Berisha

Producentja e mirënjohur Vjosa Berisha ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeçare. Lajmin e bëri të ditur bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.

“Me pikëllim të thellë, bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot më datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër.” - njoftoi ai.

Kohë më parë, producentja tregoi se ishte diagnostikuar me kancer në vezore.

Ndahet nga jeta producentja Vjosa Berisha

E diplomuar për Media dhe Komunikim në University of Westminster, Londër, Vjosa ishte një emër i njohur në Kosovë dhe Shqipëri në fusha si kinematografia, televizioni, marrëdhëniet me publikun etj.

Ajo ishte bashkëthemeluese e Prishtina International Film Festival dhe anëtare e Akademisë Europiane të Filmit.

MOS I HUMBISNI