Make-Up

Si të realizosh makeup-in natyral në mënyrë perfekte?

Shkruar nga Anabel

20 Qershor 2022

Si të realizosh makeup-in natyral në mënyrë perfekte?

Trendet shkojnë e vijnë, ama t’i qëndrosh besnike stilit dhe natyralitetit tënd është një “tendencë” që nuk del kurrë nga moda. Nëse po kërkon të perfeksionosh makeup-in natyral, ky artikull është për ty.

1. Bëj rutinën e skincare dhe vendos primer, sepse një lëkurë e hidratuar është çelësi.

2. Zgjidh një fondatinë që të jep një pamje shumë natyrale, të njëjtën gjë edhe me korrektorin.

3. Mos harro vetullat. Mos “dil” nga forma e vetullës, thjesht shtoji më shumë volum.

4. Qerpikët bëjnë magjinë.

5. Një prekje të lehtë me blush. Të sugjerojmë një ngjyrë rozë të lehtë ose pjeshkë.

6. Highlight sa më minimal, i cili i përafrohet tonit të lëkurës. Aplikoje në mollëza dhe në pjesë të ngritura të fytyrës.

7. Radha e buzëve! Shmang një buzëkuq matt dhe në vend të tij, përdor një buzëkuq hidratues, me shkëlqim.

Artikuj të sugjeruar:

MOS I HUMBISNI