Dieta

Kate Middleton duket në top formë sepse ndjek këtë super dietë

Shkruar nga Anabel

18 Qershor 2022

Kate Middleton duket në top formë sepse ndjek këtë super

Dukesha e Cambridge dhe nëna e tre fëmijëve (princit George, princeshës Charlotte dhe princit Louise), Kate Middleton duket gjithnjë rrëzëllitëse, e kuruar dhe e bukur. Të gjitha këto, rezultat i një diete të shëndetshme, e cila nis me:

Në mëngjes

Një smoothie jeshil i cili i dhuron të gjithë energjitë e duhura. Dukesha bën një kombinim të tillë: çaj matcha, lakër jeshile, spirulina (një lloj alge), spinaq dhe boronica. I mikson, i konsumon dhe duket një yll.

Kate Middleton duket në top formë sepse ndjek këtë super

Gjithashtu, i pëlqen shumë edhe një pjatë me tërshërë.

Kate Middleton duket në top formë sepse ndjek këtë super

Në drekë

Kate preferon vaktet vegjetariane, si dhe nuk e refuzon një pjatë me sushi.

Kate Middleton duket në top formë sepse ndjek këtë super

Gjithashtu, dukesha konsumon edhe sallatë me shalqi.

Në darkë

Kate Middleton e ka pranuar se është një fanse e ushqimeve pikante.

Në fakt, e gjithë familja adhuron pulën e pjekur dhe pastat. Madje për këto të fundit, kontribuojnë edhe fëmijët, pasi mblidhen të gjithë në kuzhinë dhe dikush shton qumështin e dikush gjalpin. Gatimi në shtëpinë mbretërore qenka shumë qejf.

Kate Middleton duket në top formë sepse ndjek këtë super

Vaktet midis

Në vaktet midis, Kate konsumon "snacks", fruta dhe perime.

Ëmbëlsira

E nëse po pyet veten "a konsumon ëmbëlsira Kate?", përgjigjen ta japim ne. Po, konsumon dhe ka një të preferuar: puding me toffee.

Kate Middleton duket në top formë sepse ndjek këtë super

Një fakt interesant

Diçka shumë pozitive: Kate e vlerëson shumë ushqimin dhe shpesh, nuk i kursen komplimentet për shefat e kuzhinës.

Epo, e shëndetshme dhe e sjellshme.

Burimi: Hello!