Udhetim

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Shkruar nga Anabel

1 Qershor 2022

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Vera është vetëm disa ditë larg dhe të gjithë kanë filluar të planifikojnë pushimet në vende apo evente që nuk duan t’i humbasin gjatë muajve në vijim. Dhe ku më mirë se një vend pranë detit për të kaluar verën e nxehtë, me restorantet më prestigjioze dhe baret autentike, të rrethuara nga peizazhi perfekt i Mesdheut?

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Këtë verë, Portonovi do të jetë në vëmendjen e të gjithëve. Vizitorët që do ta përzgjedhin këtë resort do të kenë kënaqësinë për të shijuar aktivitetet që presin për t’u shpalosur. Ajo që mund t’ju themi është që përmes tyre, gjiri i Bokës do të përçojë frymën e Mesdheut me koncertet, galeritë e artit, sfilatave të modës, karnevaleve dhe eventeve sportive.

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Tanimë, tek ky resort do të gjeni dhe klubin më të ri të jahteve Portonovi Yacht Club, i cili do të tërheqë të gjithë të pasionuarit, si edhe ata që duan të përjetojnë aventurat detare. Personat që ndjekin sportin e lundrimit, do të mund të shijojnë organizime të ndryshme që ky klub do të përgatisë. Ndërsa anëtarët e klubit, si ata të paketës Standard dhe ata Premium, do të gëzojnë disa benefite edhe më speciale.

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Këtë verë, bashkë me hapjen e madhe, Portonovi Yacht Club do të organizojë dy kompeticione kanotazhi; regatta ndërkombëtare EST105 mes Barit dhe Herceg Novit në 26-28 maji dhe konkursi i përvitshëm i garave me varka “Boka Bay Islands” në 10-12 qershor.

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

“Ata që e dashurojnë lundrimin dhe do të donin t’i jepnin vetes shansin për ta provuar, mund të ndjekin klasat e lundrimit me profesionistët që ka siguruar Portonovi Yacht Club,” nënvizoi Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Azmont Investment, Rashad Aliyev. Ai shtoi: “Portonovi ka qëllim që të krijojë sa më shumë aktivitete, të cilat do të përmbushin eksperiencat që vizitorët kërkojnë gjatë qëndrimit të tyre në këtë resort. Ata që dëshirojnë të mbushin ditët e tyre me aventura dhe entuziazëm, pamje të mrekullueshme, relaks, udhëtime me guida nëpër vendet përrallore të Malit të zi, apo të ndjekin edhe eventet brenda ambienteve të hotelit, do të kenë një verë perfekte tek Portonovi. Për më tepër Tapasake Portonovi do të presë artistë me famë ndërkombëtare për eventet e ndryshme që do të jenë pjesë e axhendës së muajve të verës.”

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Qendra e muzikës cilësore këtë verë do të jetë Tapasake Portonovi. I përzgjedhur shumë herë si një nga klubet verore më të mirë në të gjithë botën, me restorantin elitar që ju fton të provoni kuzhinën e veçantë japoneze, dhe pijet me kombinimet më të shijshme, Tapasake do të mirëpresë në skenën e tij gjigandët e muzikës si Mahmut Orhan, Mark Knight, Hugel, Burak Yeter, Sara Jo, Zoe Kida, Nika Turkovic, Angellina dhe shumë të tjerë në muajt e verës.

Për këtë sezon, Portonovi Events ka në mendje të gjitha moshat dhe preferencat e vizitorëve të tij. Përmes një program të detajuar ku do të përfshihen degustimi i verërave nga vreshtat e qytetit bregdetar, klasa joge gjatë perëndimit për t’i dhuruar magjinë e ngjyrave dhe qetësisë çlodhëse, kampionate shahu, karnavalet ndërkombëtare, netët e filmit apo tingujt e Mesdheut, një set me muzikë tradicionale, Portonovi ju mbush me eksperienca ndryshe çdo ditë.

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Të gjitha këto evente do të publikohen në faqen zyrtare të Portonovit, por edhe në mediat sociale.

Nëse doni që të zbuloni të gjithë sekretet e Portonovit këtë verë, keni mundësinë t’i shijoni duke qëndruar në vilat apo apartamentet plot stil e që janë të vendosur fare pranë detit, kështu pushimin tuaj e shoqëron melodia e paqtë e dallgëve që përplasen në breg.

Portonovi është vendi ku duhet të jeni këtë verë!

Vizitoni faqen e tyre zyrtare për më shumë informacion ose kontaktoni në:

https://portonovi.com/en/residences ose tek [email protected].

Ndërsa për informacione lidhur me eventet, vizitoni https://portonovi.com/en/journal ose kontaktoni [email protected].

Ndiqni @tapasakeporotonovi për eventet e tyre.

Rrëmbeni çdo eksperiencë që vera ka ruajtur për ju këtë vit.

Shijoni pushimet tuaja me Portonovi.