Make-Up

Krejt papritur, vetullat e holla u rikthyen dhe s’dimë ç’të mendojmë

Shkruar nga Anabel

30 Maj 2022

Krejt papritur, vetullat e holla u rikthyen dhe s’dimë
Ndërkohë që u mësuam me vetullat e trasha dhe kryeneçe, TikToku na rikthen në vitet ’90, duke përqafuar trendin e vetullave të holla. Frymëzuar nga Naomi Campbell, Carla Bruni dhe shumë yje të tjerë që shkëlqyen gjatë kësaj epoke, sot, vetullat e holla janë trendi i momentit.

Lajmi i mirë është se trendet shkojnë e vijnë; lajmi i keq, vetullat e holla po i pëlqejnë të gjithë, me në krye Bella Hadid.

Disa nga vajzat më të përfolura e kanë paraprirë trendin:

Bella Hadid

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella ? (@bellahadid)


Lila Moss

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila Grace (@lilamoss)


Elizabeth Gillies

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elizabeth Gillies (@lizgillz)


Kylie Jenner

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylie Cosmetics (@kyliecosmetics)


Cindy Kimberly

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cindy Kimberly (@wolfiecindy)

Ne ju kemi xhan, ndaj ju japim një këshillë të përzemërt: Pyesni një ekspert/ e për vetullat para se t’i ndryshoni ato. Mos u rrëmbeni nga trendet.

Artikuj të sugjeruar: