$NOB

Netët e Klipit Shqiptar: ‘A mjaftojmë’ vlerësohet me dy çmime

Shkruar nga Anabel

28 Maj 2022

Netët e Klipit Shqiptar: ‘A mjaftojmë’ vlerësohet me

“A mjaftojmë” – kënga e kënduar nga Ketjona Pecnikaj dhe Gent Disha për serialin “$NOB”– u vlerësua me dy çmime në festivalin “Netët e Klipit Shqiptar”.

Festivali, i cili që prej vitit 2002 vlerëson krijimet më të mira shqiptare dhe nga diaspora, i dha çmimet “Dueti më i mirë” dhe “Montazhi më i mirë”.

Videoklipi i këngës “A mjaftojmë”, me tekst nga Dalina Buzi dhe Kledi Bahiti, u realizua nga Nilor Film, kompania që së bashku me Anabel Entertainment prodhoi serialin “$NOB”. Montazhi u realizua nga Olsi Vjero.

Netët e Klipit Shqiptar: ‘A mjaftojmë’ vlerësohet me

Videoklipi shfaq dy protagonistët – Tesa dhe Albani – që këndojnë në një skenë përballë njëri-tjetrit, të vetëm. “A mjaftojmë” u prezantua për herë të parë në një nga momentet më të rëndësishme në “$NOB”. Më pas erdhi u publikua edhe videoklipi, në të cilin Vjero ka ndërthurur performancën në skenë me momentet më të rëndësishme të protagonistëve në serial.

Në janar, $NOB, bashkëprodhim i Anabel Entertainment dhe Nilor Film, përfundoi sezonin e parë të përbërë nga 10 seri që u transmetuan në Top Channel. Në $NOB.al mund t'i shihni të gjitha seritë me titra shqip dhe anglisht, pa asnjë ndërprerje publicitare.

Artikuj të rekomanduar:

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI