Muzika

Disa këngë që do të të duhen kur të postosh foto me shoqen e ngushtë

Shkruar nga Anabel

19 Maj 2022

Disa këngë që do të të duhen kur të postosh foto
Foto: iStock

Ti dhe mikja jote e ngushtë mund të keni një playlistë speciale, me këngë që zgjojnë nostalgjinë e gjimnazit, apo ndarjen e parë nga ai ish-i dashuri që tani e kujton si me siklet, ama, nëse është momenti që të përditësosh Spotify dhe stories në Instagram, merr miken dhe të dyja oçe-oçe lexoni këtë artikull.

Disa këngë që do të të duhen kur të postosh foto

"Umbrella" nga Rihanna ft. Jay-Z

Bashkë në diell e në stuhi.

"Hey Girl" nga Lady Gaga & Florence Welch

“Nëse ti humbet rrugën, unë jam me ty”, po këtë do të dëgjojë shoqja jote e ngushtë!

"A True True Friend" (My Little Pony: Friendship is Magic)

Ah, nostalgjia, nostalgjia…

"Best Friend" nga Saweetie ft. Doja Cat

Vetëbesim, talent, dy goca seksi. Për ty dhe shoqen tënde e kemi fjalën.

"Friends" nga BTS

Çoje postimin në një tjetër nivel, me BTS.

"You’ve Got a Friend in Me" nga Randy Newman

Nuk ka rëndësi sa vjeç je, kjo këngë gjithmonë do të t’i prekë telat.

"With a Little Help from My Friends" nga The Beatles

Po, miqtë janë aty për të të ndihmuar. Bonus? The Beatles janë legjendarë.

"Started From the Bottom" nga Drake

Nëse çdo kujtim e ke me shoqen e ngushtë (foton *eeewh* të minimaturës, provimin e parë në vjeshtë, provat me makeup-in e parë etj), keni bërë një rrugë të gjatë bashkë.

"Count on Me" nga Bruno Mars

Bruno Mars ka një këngë për çdo gjë, edhe për miqësinë.

Burimi: Cosmopolitan

MOS I HUMBISNI