Celebrity Style

Si çdo vit, Bella Hadid sapo riktheu një nga tendencat më të famshme të viteve ’00!

Shkruar nga Anabel

13 Maj 2022

Si çdo vit, Bella Hadid sapo riktheu një nga tendencat më
Photo Credits: Theo Wargo/Getty Images Entertainment/Getty Images

Një nga tendencat e aksesorëve më të denjë nga vitet e hershme mund të bëhet elementi juaj i prerefuar në veshjet e 2022-shit. Kjo është, natyrisht, falë një frymëzimi të vogël nga Bella Hadid, e cila ka veshur një rrip, nga një prej epokave më të përfolura të modës.

Bella Hadid u shfaq në New York të martën me të dashurin Marc Kalman, e veshur e gjitha me lëkurë. Aksesori më interesant i modeles është pikërisht rripi me togëzën gjigante në formë fluture.

Si çdo vit, Bella Hadid sapo riktheu një nga tendencat më
Photo Credits: Gotham/GC Images/Getty Images

Fiksimi i Hadid me vitet ’00, nga pantallonat me shtat të shkurtër te tangat që duken mbi mbathje – nuk është më një gjë e re.

Si çdo vit, Bella Hadid sapo riktheu një nga tendencat më
Photo Credits: Gotham/GC Images/Getty Images

Dy dekada më parë, rripat e mëdhenj ishin një element kryesor i garderobës, të përdorur rrallë *në fakt* për të mbajtur pantallonat.

Më shpesh, ato fiksoheshin rreth belit dhe ijeve, për ta bërë veshjen të duket më e plotë dhe përtë theksuar format e trupit.

A do rikthehet? Me siguri, po.

Burimi: Bustle

MOS I HUMBISNI