Social Buzz

Emrat më të veçantë që prindërit nëpër botë kanë zgjedhur për bebushat vitet e fundit

Shkruar nga Anabel

7 Maj 2022

Emrat më të veçantë që prindërit nëpër
Photo Courtesy of Bustle

Mund të mësosh shumë gjëra nga çfarë po ndodh në botë, vetëm duke u bazuar tek emrat që njerëzit zgjedhin për bebushat e tyre. Artistë, filma, qytete, ndjesi, etj, etj frymëzojnë njerëzit dhe kështu, fëmijët kanë emrin më të veçantë për ta. Nëse keni nevojë për ca ide, i gjeni në listën më poshtë.

Emra vajzash

Aleksia

Amal: Ky emër pati rritje të paparashikueshme gjatë viteve kur George Clooney nisi romancën me Amal Clooney.

Amelie

Aurelia

Kameron

Carolina

Klementine

Kleo

Dua: 99 vajza u quajtën Dua në 2021-shin dhe 50 djem morën po të njëjtin emër. Frymëzimi? Dua Lipa!

Edit

Esmeralda

Estella

Giana

Greta

Ida

Iman

Jeëel

Joelle

Legacy

Liberty

Livia

Mabel

Maren

Miley

Miriam

Marlowe

Monroe

Nori

Perla

Regina

Roselyn

Sia

Emra djemsh

Alek

Ares 

Armando

Boston

Bruno

Cesar

Dalton

Dennis

Edgar

Lionel

Burimi: Bustle

MOS I HUMBISNI