Celebrity Style

Kourtney flet për veshjen në Met Gala dhe njerëzit nuk janë të lumtur

Shkruar nga Anabel

4 Maj 2022

Kourtney flet për veshjen në Met Gala dhe njerëzit nuk janë
Photo Credits: Getty Images

Kourtney Kardashian dhe i dashuri i saj, Travis Barker, padyshim që tërhoqën vëmendjen në tapetin e kuq të Met Gala 2022 – duke përfshirë veshjen dhe patjetër, si në çdo event, puthjen e tyre të famshme – megjithatë një tjetër moment u komentua shumë nga njerëzit.

Referuar komenteve në rrjete sociale, njerëzit nuk janë aspak të kënaqur me mënyrën si Kourtney foli për Met Gala. Ajo dhe Travis u veshën nga dizajneri amerikan Thom Browne.

Kourtney flet për veshjen në Met Gala dhe njerëzit nuk janë
Photo Credits: Getty Images

Kur u pyet nga La La Anthony, personalitet televiziv, se çfarë domethënie kishte për të tema e veshjeve të këtij viti në Met Gala - “Në Amerikë: Një antologji e modës” që lidhej me Epokën e Artë, madhështinë, magjepsjen e praruar etj – Kourtney dha një përgjigje të papritur.

Ajo zbuloi se nuk e mori parasysh temën fare. Met Gala nuk është si eventet e tjera ku yjet janë të lirë të vishen si të duan. Në Met Gala, pritet që të gjithë t’i përmbahen temës së përzgjedhur.

Kourtney flet për veshjen në Met Gala dhe njerëzit nuk janë
Photo Credits: Vogue

Kourtney nuk është e para që paraqitet me një veshje që nuk lidhet fort me temën, por njerëzit nuk janë të lumtur me mënyrën se si ajo e prezantoi veshjen. Nëpër komente, ata shkruajnë se Kourtney ka treguar mungesë respekti dhe duket sikur nuk i intereson fare që është aty.

Kujtojmë se Met Gala 2022 shënoi herën e parë që të gjitha motrat Kardashian ishin të pranishme. Pra, kjo ishte hera e parë që Kourtney shkeli në tapetin e kuq të eventit të famshëm të modës...dhe ndoshta e fundit.