Red Carpet

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Shkruar nga Anabel

3 Maj 2022

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

"Në Amerikë: Një Antologji e Modës" ishte tema e MET Gala 2022 referuar Epokës së Artë, periudha rreth 1870-1890 që karakterizohej nga fuqizimi ekonomik, industrializimi dhe madhështia. Shihni veshjet e VIP-ave në tapetin e kuq.

Blake Lively dhe Ryan Reynolds

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Pete Davidson dhe Kim Kardashian

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Janelle Monae

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Lori Harvey

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Hailey Bieber

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Lizzo

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Cara Delevingne

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Kendall Jenner

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Anitta

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Sara Sampaio

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Maisie Williams

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Sydney Sweeney

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Nicki Minaj

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Gigi Hadid

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Olivia Rodrigo

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Rosalía

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Khloé Kardashian

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Kylie Jenner

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Cardi B

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Katy Perry

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Bella Hadid

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Lily James

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Gemma Chan

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Miranda Kerr

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Travis Barker dhe Kourtney Kardashian

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Karlie Kloss

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Ciara

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Gwen Stefani

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Brooklyn Beckham dhe Nicola Peltz

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Emily Ratajkowski

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Kerry Washington

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Chiara Ferragni dhe Fedez

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Dakota Johnson

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Alessandro Michele dhe Jared Leto

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Jessica Chastain

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Dove Cameron

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Normani

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Kate Moss

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Naomi Campbell

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Irina Shayk

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Jeremy Scott dhe Megan Thee Stallion

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Joe Jonas dhe Sophie Turner

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Billie Eilish

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Swizz Beatz dhe Alicia Keys

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Emma Stone

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Kaia Gerber

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Camila Cabello

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Amber Valletta

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Shawn Mendes

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Sarah Jessica Parker

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Winnie Harlow

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Vanessa Hudgens

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Emma Chamberlain

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Anna Wintour

MET Gala 2022: Shijoni (ose gjykoni) të gjitha veshjet e VIP-ave

Fotot e marra nga Getty Images