Social Buzz

Dhuratat më të çuditshme që kanë marrë të ftuarit në dasmat e tyre

Shkruar nga Anabel

2 Maj 2022

Dhuratat më të çuditshme që kanë marrë të
Photo Credits: © Samir Hussein/ WireImage / Getty Images

Nëse deri tani keni menduar se keni marrë dhurata të çuditshme, do ta mendoni sërish kur të shihni çfarë i kanë dhuruar të famshmëve në eventet e tyre të rëndësishme. 

1.Prince William dhe Kate Middleton: Një biçikletë

Dyshja u kërkoi të ftuarëve që në vend të dhuratave për dasmë të bënin bamirësi për njërëzit në nevojë, por dikush mendoni diçka tjetër: një biçikletë.

2. Anne Hathaway dhe Adam Shulman: një lopë

Në 2012 Anne Hathaëay dhe Adam Shulman, u martuan pas më shumë se 3 vitesh lidhje në një ceremoni private në California. Dyshja mori një dhuratë që me shumë gjasa nuk e priste, një lopë të quajtur Peter.

3. Prince Harry dhe Meghan Markle: 2 koala

Ditën e dasmës, çifti mbretëror mori dhuratën më luksoze që mund të priste: dy koala.

4.Madonna dhe Guy Ritchie: dy pako me letra higjenike

Ka dhe më keq se dhurata që morët prej tij ditëlindjen e fundit. Dyshja mori dy letra higjenike ditën e dasmës, që në fakt simbolizojnë jetëgjatësinë e martesës dhe jetës në çift.

5. Prince Charles dhe Camilla Parker Bowle: një poezi

Në prill të 2005. princi Charles u martua me gruan e tij të dytë, Camilla-n. Një prej dhuratave që morën ishte një poezi e titulluar Dasma Pranverore.

6. Keira Knightley dhe James Righton: Një pemë ulliri

Dhuratën në fakt aktorja e mori nga partneri i saj kur u martuan në Francë. James i dhuroi një pemë antike ulliri ku gdhendën inicialet e tyre.

Burimi:Bright Side

MOS I HUMBISNI