Social Buzz

Aksident në Tiranë: Si autobusi me pasagjerë përfundoi në Lanë!

Shkruar nga Anabel

29 Prill 2022

Aksident në Tiranë: Si autobusi me pasagjerë përfundoi

Ditën e sotme, rreth orës 20:10 në afërsi të kinema "Agimi", është raportuar për një aksident rrugor, ku një prej autobusëve të kompanisë “Go Green” ka goditur një makinë - duke përfunduar në Lanë.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur 6 persona të plagosur, dy persona brenda makinës dhe 4 pasagjerë të autobusit.

Siç shihet nga videot, autobusi i Unazës ka kaluar në anën tjetër të Lanës duke u shndërruar në një urë, ndërsa nën të ndodhet një makinë e kthyer përmbys.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Burimi: ABC, A2 CNN

 

MOS I HUMBISNI