Social Buzz

Vladimi Putin 'i enjtur'? Kjo video shton teoritë se lideri rus është 'sëmurë'

Shkruar nga Anabel

22 Prill 2022

Vladimi Putin 'i enjtur'? Kjo video shton teoritë se lideri

Një video e re tregon Vladimir Putinin, "të enjtur dhe duke kapur në mënyrë të sikletshme tavolinën për mbështetje" – Kjo ka rritur dyshimet se presidenti luftarak është i sëmurë rëndë.

Vladimi Putin 'i enjtur'? Kjo video shton teoritë se lideri

Pamjet e publikuara nga Kremlini tregojnë Putinin, 69 vjeç, teksa mban dorën kapur në tavolinë gjatë gjithë klipit gati 12-minutësh.

Ish-politikania në Mbretërinë e Bashkuar, Louise Mensch, tha se pamjet duket se mbështesin raportet e mëparshme se "Vladimir Putin ka sëmundjen e Parkinsonit".

“Këtu mund ta shihni atë duke kapur tavolinën në mënyrë që dora e tij që dridhet të mos duket, por ai nuk mund ta ndalojë këmbën të trokasë”, ka shkruar ajo.

Vladimi Putin 'i enjtur'? Kjo video shton teoritë se lideri

Raporte të tjera kanë sugjeruar se Putini ka pasur kohët e fundit 35 takime sekrete me një mjek të kancerit. Kremlini e ka mohuar se ai e ka këtë sëmundje.

Profesori Erik Bucy, një ekspert i gjuhës së trupit nga Universiteti i Teksasit, vuri në dukje për The Sun se fytyra e Putinit dukej qartë e fryrë, duke thënë se "përforcon një pamje jo të shëndetshme".

Burimi: NY Post

MOS I HUMBISNI