Parfume

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj., këto parfume do t’i adhuroni

Shkruar nga Anabel

22 Prill 2022

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

Mjafton t’ju përmendim disa fjalë kyçe për t’ju sjellë ndjesinë e këndshme të verës: aroma e kremit të diellit, lëkura e lagur nga deti, pijet me arrë kokosi dhe vanilje, atmosfera e plazhit. Po sikur këto aroma të ndryshme t’i bashkosh në një shishe?

Nëse mendoni se përzierja e luleve si jasemini, notat e ngrohta të qelibarit, drurit të sandalit, myshkut, arrës së kokosit dhe vaniljes, mund të jetë një aromë që ju përshtatet, parfumet në vijim duhet t’i provoni patjetër. Me siguri, të paktën njërin prej tyre do ta adhuroni. Disa mund të mbajnë aromë të ngjashme me një krem dielli, por shumë, shumë të shtrenjtë dhe kini parasysh që kjo nuk është aspak një gjë e keqe.

AERIN Hibiscus Palm

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

BYREDO Sundazed

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

CALVIN KLEIN Reveal

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

COMME DES GARÇONS Sunscreen 

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

ETAT LIBRE D'ORANGE The ghost in the shell 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by illusion.liquide (@illusionliquide)

ESTÉE LAUDER Bronze Goddess

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

ESCENTRIC MOLECULES Escentric 05 

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

GIORGIO ARMANI Sun di Gioa

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

GLOSSIER You

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

JO MALONE LONDON Sea Daffodil

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

JULIETTE HAS A GUN Vanilla Vibes

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

JULIETTE HAS A GUN Sunny Side Up

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

LANCOME Idôle Aura

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

MIN NEW YORK Long Board 

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

MAISON MARGIELA Replica Beach Walk

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

ORTO PARISI Megamare 

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,

TOM FORD Soleil Blanc

Nëse pëlqeni aromën e vaniljes, kokosit, jaseminit etj.,