Celebrity

Incidenti në Oscars: Jada Pinkett Smith reagon për herë të parë!

Shkruar nga Anabel

29 Mars 2022

Incidenti në Oscars: Jada Pinkett Smith reagon për herë të

Dy ditë pas incidentit që mori një pjesë të mirë të vëmendjes gjatë Oscars 2022, Jada Pinkett Smith flet për herë të parë. 

Aktorja postoi një mesazh në Instagramin e saj, ku shkruhej:

"Kjo është një kohë për shërim dhe unë jam këtu për të!"

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jada Pinkett Smith (@jadapinkettsmith)

Deklarata e Jada vjen pasi Will, 53, kërkoi falje të hënën, duke shkruar:

"Dhuna në të gjitha format e saj është helmuese dhe shkatërruese. Sjellja ime në Oscars mbrëmë ishte e papranueshme dhe e pafalshme. Shakatë në kurrizin tim janë pjesë e punës, por një shaka për gjendjen mjekësore të Jada-s ishte e tepërt për mua dhe reagova emocionalisht”.

Ai shtoi:

“Do të doja të të kërkoja falje publike, Chris. Gabova. Jam në siklet dhe veprimet e mia nuk ishin tregues i burrit që dua të jem. Nuk ka vend për dhunë në një botë dashurie dhe mirësie."