Celebrity

Oscars në shok! Will Smith humb kontrollin dhe godet komedianin me shuplakë

Shkruar nga Anabel

28 Mars 2022

Oscars në shok! Will Smith humb kontrollin dhe godet komedianin me

Një moment i paparashikuar ndodhi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscars pasi Will Smith u ngrit papritur nga vendi i tij dhe goditi me shuplakë komedianin Chris Rock.

Oscars në shok! Will Smith humb kontrollin dhe godet komedianin me

Chris Rock u shfaq në skenë dhe bëri shaka me modelin e flokëve të Jada Pinkett Smith, bashkëshortja e Will Smith. Chris Rock përmendi se flokët e Jada-s (të rruara) janë të denja për “G.I Jane 2” duke iu referuar filmit ku aktorja Demi Moore (në rolin e personazhit Jordan O'Neil) rruan kokën.

Oscars në shok! Will Smith humb kontrollin dhe godet komedianin me

Arsyeja pse Jada ka prerë flokët lidhet me alopecia-n, një gjendje mjekësore që shkakton rënien e flokëve. Siç duket, Will nuk e priti mirë komentin e Chris Rock. Edhe vetë Jada bëri një shikim që nënkuptonte bezdisje nga përmendja e flokëve.

Oscars në shok! Will Smith humb kontrollin dhe godet komedianin me

Will u ngrit, shkoi drejt Chris, e goditi me shuplakë dhe më pas bërtiti me tone të ashpra që Rock të mos e përmendte emrin e gruas së tij. Referuar komenteve online, përplasja e tyre nuk duket e stisur, megjithëse duhet thënë se Will fillimisht u duk sikur qeshi me shakanë, para se të ngrihej për ta gjuajtur.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anabel Entertainment (@anabel.entertainment)