Celebrity

Fund i gjithë zhurmës? Gjyqi 'Kim-Kanye' përfundon zyrtarisht kështu!

Shkruar nga Anabel

2 Mars 2022

Fund i gjithë zhurmës? Gjyqi 'Kim-Kanye' përfundon

Gjatë një seance gjyqësore për ndarjen e ish-çiftit, Kim Kardashian dhe Kanye West,  gjyqtari pranoi kërkesën e Kardashian për t'u shpallur ligjërisht beqare, konfirmon People. 41-vjeçarja u shfaq përmes video-konferencës për seancën dëgjimore, ndërsa West, 44 vjeç, nuk mori pjesë.

Vendimi vjen gati tre muaj pasi ajo i kërkoi gjykatësit të ndryshojë statusin e saj martesor. West më parë kundërshtoi kërkesën e ish-gruas, r për t'u deklaruar ligjërisht beqar.

Avokatët e Kardashian dhe West nuk iu përgjigjën asnjë kërkese për koment nga People.

Kardashian dhe West u lidhën në vitin 2012 dhe u martuan në maj 2014. Ata kanë katër fëmijë: North, 8 vjeç, Saint, 6, Chicago, 4, dhe Psalm, 2 vjeç.

Martesa e tyre fillimisht ra në krizë në kulmin e shpërthimeve publike të West në 2020 pasi ai nisi një ofertë të diskutueshme për president të Shteteve të Bashkuara dhe zbuloi detaje thellësisht personale rreth familjes dhe martesës së tij në gjurmët e fushatës dhe në Tëitter. Në atë kohë, Kardashian foli për diagnozën e tij të çrregullimit bipolar në një deklaratë të rrallë publike, duke kërkuar nga fansat "dhembshuri" dhe duke pranuar situatën e tyre "të komplikuar dhe të dhimbshme".

Më pas, Kardashian bëri kërkesë për divorc nga West në shkurt 2021 pas gati shtatë vitesh martesë. Muaj më vonë, në dhjetor, ajo kërkoi të deklarohej ligjërisht beqare. Kim kërkoi gjithashtu që të ndaheshin çështjet e kujdestarisë dhe pasurisë së fëmijëve nga statusi i saj martesor, si dhe t'i rikthehej mbiemri i vajzërisë.

Në dokumentet e fundit gjyqësore, të depozituara më 23 shkurt, Kardashian tha:

"Kam shumë dëshirë të divorcohem. Unë i kam kërkuar Kanye që ta mbajë private divorcin tonë, por ai nuk e ka bërë këtë. Kanye ka dhënë shumë dezinformata në lidhje me çështjet private familjare dhe bashkëprindërimi në rrjetet sociale ka krijuar shqetësim emocional.”

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI