Sot

Videoja virale: Shihni si ky burrë vjedh një kitarë $8,000 në mënyrën më të paparashikueshme

Shkruar nga Anabel

21 Janar 2022

Videoja virale: Shihni si ky burrë vjedh një kitarë $8,000

Ç’mënyra ju vijnë në mendje kur përmendim vjedhjen e një kitareje? E rrëmben dhe vrapon me shpejtësi? Kërcënon shitësin dhe e merr duke vrapuar? Qëndrojnë, por as i afrohen mënyrës kreative së paparashikueshme të një hajduti në veri të Toronto-s, Kanada.

Policia është në kërkim të një burri të akuzuar për vjedhjen e një kitareje me vlerë 8,000 dollarë. Në videot e bëra virale, ai shihet duke duke e fshehur në pantallona.

Policia thotë se vjedhja ka ndodhur më 20 dhjetor dhe është raportuar 10 ditë më vonë. Siç shihet, burri vjedh një kitarë '59 Les Paul të markës së njohur Gibson duke e futur kitarën në pantallona dhe më pas pjesën tjetër e mbulon me bluzë. Në video, ai më pas merr një kitarë tjetër dhe fillon t’i bjerë.

Policia thotë se pasi burri doli nga dyqani, ai hipi në një automjet që drejtohej nga një i dyshuar tjetër.