TV Mania

Jonida Shehu në Euronews Albania: Zbulohen detaje për emisionin e ri

Shkruar nga Anabel

14 Janar 2022

Jonida Shehu në Euronews Albania: Zbulohen detaje për emisionin e ri

Siç ishte bërë me dije, sezoni i ri televiziv e gjen Jonida Shehun në një emision të ri në një shtëpi të re televizive.

Pas largimit nga ABC, ku Shehu moderoi “Soiree”, një program që mbante autorësinë e saj, gazetarja dhe moderatorja ka nisur një rrugëtim të ri në karrierën e saj, kësaj here si pjesë e një logoje ndërkombëtare. Jonida do të drejtojë emosionin “Sot” në Euronews Albania.

“Sot” do të jetë një ndërthurje e aktualitetit me elementet e show-t, për ta bërë programin më pikant, provokues e tërheqës për audiencën. Emisioni, i cili do të transmetohet çdo ditë, nga ora 17:00 deri në 19:00, fillon të hënën që vjen, më 17 janar.

Ky format i ri ku Shehu do të jetë, siç ka ndodhur shpesh, edhe moderatore, pritet të jetë i suksesshëm, sigurisht edhe falë partneritetit me një media prestigjioze jo vetëm në tregun shqiptar, por edhe në atë europian e botëror, siç është Euronews Albania.

MOS I HUMBISNI