$NOB

Finalja e $NOB: 6 teori të fansave

Shkruar nga Anabel

8 Janar 2022

Finalja e $NOB: 6 teori të fansave

90 minuta dramë, aksion, kthesa të befasishme. Seria finale e sezonit të parë të $NOB do t’i japë përgjigje shumë pyetjeve, por deri atëherë, shikuesit kanë teoritë e tyre. Duke bashkuar disa “copëza” të episodeve të mëparshme, trailerave përmbledhës dhe videoeve prezantuese të personazheve të publikuara para fillimit të sezonit, teoritë më të përmendura nëpër komente ose në inbox-in e @snob_tvseries janë:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by $NOB (@snob_tvseries)

1. Kristela dhe Luisi janë motër e vëlla.

Një ndjekës është i mendimit se Kristela dhe Luisi janë motër e vëlla. Eduardi, i ati i Kristelës, në një moment i thotë Evës, bashkëshortes, se po të mos kishte qenë ai, ajo do të kishte ngelur prostitutë bandash. Ndërkohë Luisi i tregon Xhesit se ëma ka qenë prostitutë. Thënë këto, disa mendojnë se Eva e ka braktisur Luisin kur ai ka qenë fare i vogël.

Poll

Finalja e $NOB: 6 teori të fansave

Finalja e $NOB: 6 teori të fansave

2. Admiri po tradhton Paulinin.

Shumë detaje i kanë bërë disa shikues të mendojnë se Admiri po thur një komplot kundër Paulinit. Fakti që ky i fundit i dha një mundësi Albanit, shtojmë këtu edhe pjesën kur e lejoi që të merrte kalin e tij (të cilin nuk e prekte askush) mund ta ketë bërë Admirin të ndihet i kërcënuar nga Albani dhe pse jo, të bëhet xheloz. Takimet e tij misterioze me Luisin lënë vend për pikëpyetje. Në trailerin e serisë finale, Luisi e pyet nëse ai dyshon për diçka dhe Admiri përgjigjet “s’ka shanse”. Ndoshta e kanë fjalën për Paulinin. Fakti që Luisi u gjend në kompani për të marrë dosjen pikërisht në momentin kur ishte Albani, mund të tregojë se dikush (Admiri???) e ka lajmëruar.

Poll

Finalja e $NOB: 6 teori të fansave

3. Bojkeni ka shtypur dikë me makinë.

Bojkeni e ka frikë makinën. Në darkën e organizuar nga Tesa dhe Franci, ai i thotë të ëmës, Lindës, që do ishte mirë ta kishin lënë në burg, para se ajo t’i mbyllë gojën me dorë. Dosja e aksidentit gjendej në kompaninë e Petritit, pra të atit, që ka bërë disa shikues të mendojnë se Bojkeni është shkaktar i një aksidenti të cilin familja e tij e fuqishme ka arritur ta fshehë.

Poll

Finalja e $NOB: 6 teori të fansave

4. Luisi ka shtypur dikë.

Luisi ishte në shtëpinë e babait të Endit, Ilirit, dikur njeriu më i besuar i Petritit. Iliri dhe Endi rezultojnë të zhdukur. A ka ai lidhje me ta? Mos ndoshta është Luisi ai që ka shtypur dikë dhe rrezikoi edhe jetën për të siguruar dosjen?

Poll
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by $NOB (@snob_tvseries)

5. Paulini ka vrarë Gentin.

“Punën me atë ushtarin ia zgjidha” i thotë Petriti Zefit në takimin gjatë mbrëmjes së ballos. Përpos kësaj, kur Tesa i rrëfen Joanit historinë e vdekjes së vëllait, i thotë se ai u vra nga djemtë e një bande pasi morën vesh se Genti ishte i infiltruari i një ministri. Gjithashtu Paulini i ka thënë Tesës se e ka njohur vëllain e saj. Pra, ushtari që përflitet mes Petritit dhe Paulinit është Genti.

Poll

Finalja e $NOB: 6 teori të fansave

6. Genti është gjallë.

Tesa i tha Joanit se makina e Gentit u dogj e gjitha dhe nuk arritën dot që t’i merrnin trupin. Mos vallë nuk kishte asnjë brenda makinës?

Poll

Finalja e $NOB transmetohet të dielën, ora 20:00 në Top Channel; ritransmetimi të mërkurën, ora 23:30. Në $NOB.al mund t'i shihni të gjitha seritë me titra shqip dhe anglisht, pa asnjë ndërprerje publicitare.

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI