Out and About

Miriam Cani sapo na njoftoi për një ndryshim të madh në jetën e saj

Shkruar nga Anabel

22 Dhjetor 2021

Miriam Cani sapo na njoftoi për një ndryshim të madh në

Rrugët e Tiranës dhe të Shqipërisë po mbushen çdo ditë e më shumë me disa modele të reja automjetesh.

Të heshtura, pa tym, tërheqëse në dizajn dhe të afta për të krijuar efektin e “kthimit të kokave” kur kalojnë pranë.

Bëhet fjalë për modelet më të fundit ID 3 dhe ID 4 nga Volkswagen Albania, të cilat konsiderohen e ardhmja e transportit elektrik botëror, tashmë të disponueshme edhe për shqiptarët.

Një ndër përqafueset e para të këtij revolucioni është edhe këngëtarja e mirënjohur dhe muza shqiptare Miriam Cani, e cila është edhe ambasadore e markës Volkswagen në Shqipëri prej dy vitesh.

Nëpërmjet një video të publikuar në kanalet e saj në rrjetet sociale, Miriami rrëfen sesi kalimi nga një makinë me djegie të brendshme në modelin futuristik ID 3 ka pasuruar të përditshmen e saj, në mënyrat më të papritura dhe të bukura njëkohësisht.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MIRIAM CANI (@miriamcani)

Në këtë rrëfim, ajo ndan me ndjekësit edhe shumë dimensione të jetës së saj si këngëtare, si nënë, si bashkëshorte dhe si sipërmarrëse, të gjitha të lehtësuara nga hapësira e bollshme, autonomia deri në 400 km me një karikim dhe kostot e reduktuara që ia ka mundësuar automjeti i saj më i fundit ID 3.

Transporti elektrik po pushton të gjithë tregun automotiv botëror, si një vizion i paralajmëruar nga marka Volkswagen dhe ky vizion në Shqipëri ka njohur mbështetje që në ditët e para nga tregu lokal.

Gjithashtu, ky vizion i Volkswagen ka shtuar edhe optimizmin mes shqiptarëve se e ardhmja elektrike dhe një mjedis i pastër mund të bashkëjetojnë me transportin automotiv të së nesërmes.

MOS I HUMBISNI