Celebrity

Pas kritikave për komentet mbi Jennifer Garner, Ben Affleck iu përgjigjet njerëzve

Shkruar nga Anabel

17 Dhjetor 2021

Pas kritikave për komentet mbi Jennifer Garner, Ben Affleck iu

Ben Affleck akuzoi mediat se zvogëluan intervistën e tij dy-orëshe me Howard Stern në komente jashtë kontesktit që e bënë atë të duket si “djali i keq, i pandjeshëm, budalla dhe i tmerrshëm”.

Shumë njerëz i interpretuan komentet e tij për martesën me Jennifer Garner si fajësim për ish-bashkëshorten përsa i përket varësisë së tij nga alkooli. “Ne ndoshta do të kishim përfunduar duke i vënë duart në fyt njëri-tjetrit. Ndoshta do të kisha pirë ende. Një nga arsyet pse nisa të pija ishte sepse ndihesha sikur kisha ngecur diku,” tha ai për "The Howard Stern Show" në SiriusXM.

Affleck, i cili ka hyrë në rehabilitimin për varësinë nga alkooli disa herë gjatë karrierës, i tha Stern se do të ishte ende e vështirë të hiqte dorë nëse do të vazhdonte martesën me Garner e cila nuk funksiononte.

Aktori tha në "Jimmy Kimmel Live" se komentet e tij ishin pjesë e një interviste të përzemërt dhe si ai dhe Garner e respektojnë njëri-tjetrin dhe bëjnë çmos për t'u kujdesur për tre fëmijët e tyre.

Sipas tij, mediat interpretuan komentet e tij për klikime. "Është pikërisht e kundërta e asaj që jam unë," tha ai. "Unë kurrë nuk do të doja që fëmijët e mi të besonin se do të thoja një fjalë të keqe për nënën e tyre.”

MOS I HUMBISNI