Celebrity

Travis Scott jep intervistën e parë që pas tragjedisë në Astroworld

Shkruar nga Anabel

9 Dhjetor 2021

Travis Scott jep intervistën e parë që pas tragjedisë

Travis Scott u shpreh nuk e vuri re pjesëmarrësit në koncertin e tij po kërkonin ndihmë, gjatë intervistës së parë që nga incidentet vdekjeprurëse të turmës në Astroworld që shkaktuan vdekjen e 10 fansave dhe plagosjen e qindra të tjerëve.

“Kam përjetuar thjesht shumë mendime, shumë ndjenja, shumë pikëllim," tha ai.

Gjatë një interviste me Charlamagne tha God, drejtuesin e emisionit radiofonik Breakfast Club, Scott u shfaq serioz dhe i trishtuar. Ai tha se nuk ishte në dijeni derisa u organizua një konferencë shtypi pas koncertit.

"Njerëzit humbasin ndjenjat, gjëra ndodhin në koncerte - por diçka e tillë?" tha ai i prekur.

Kur Charlamagne përmendi pretendimet e dëshmitarëve në koncert, sipas të cilëve njerëzit luteshin për ndihmë, reperi tha se do ta kishte ndaluar performancën nëse do të ishte në dijeni. Reperi u shpreh se vëmendja e tij ishte ndikuar nga muzika, dritat dhe elementët piroteknikë të performancës.

Scott është konsideruar i pandehur në më shumë se 200 procese gjyqësore, ku shumë prej tyre duke e përmendin atë për "neglizhencë" dhe "nxitje të dhunës". Një firmë ligjore me bazë në Houston që përfaqëson më shumë se 1500 anëtarë të koncertit po kërkon 10 miliardë dollarë dëmshpërblim.

Scott hodhi poshtë idenë se ai po merrte pjesë në intervistë për të hequr dorë nga proceset gjyqësore. Përfaqësuesit e reperit e kanë shfajësuar atë nga përgjegjësia ligjore.

MOS I HUMBISNI