Red Carpet

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards 2021

Shkruar nga Anabel

30 Nëntor 2021

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Nën drejtimin e Billy Porter, eventi i famshëm i Fashion Awards është rikthyer në Royal Albert Hall! Nata më e rëndësishme e stilit, erdhi pas një viti mungesë në tapetin e kuq. Kujtojmë se vjet, The British Fashion Council s'kishte zgjidhje tjetër përveç organizimit virtual të eventit. 

Në 2021, yjet u mblodhën sërish në Londër për të përfaqësuar denjësisht veshjet e tyre dhe arritjet më të mëdha të krijuesëve në këtë industri. 

Eventi, nderon të gjithë dizajnerët nga Britania dhe e gjithë bota, prandaj momenti më madhështor ku gjendeshin sytë e të gjithëve, ishte tapeti i kuq.

Alexa Chung

Veshur me fustan Caroline Hu, çantë Mulberry dhe këpucët Manolo Blahnik 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Billy Porter

Veshur me Richard Quinn 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Priyanka Chopra Jonas

Veshur me Richard Quinn 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

 Winnie Harlow

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Dua Lipa

Zgjodhi një fustan nga Maximilian 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

 Lily Allen

Veshur me Fendi

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Kristin Scott Thomas

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Charli Howard

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Indya Moore

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Edëard Enninful, Anna Wintour dhe Hamish Boëles

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Demi Moore

Aktorja zgjodhi një fustan nga Fendi

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

 Elsa Hosk

Veshur me Richard Quinn 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Kate Beckinsale

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Raye

Veshur me Givenchy 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

 Kris Jenner

Veshur e gjitha me Tommy Hilfiger

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Romeo Beckham dhe Mia Regan

Romeo zgjodhi një kostum të zi nga Saint Laurent;  Ndërsa Regan, një fustan nga  Proenza Schouler

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

 Shanina Shaik

Veshur me Yousef Aljasmi 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Stella Maxwell

Veshur me Saint Laurent 

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Adriana Lima

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Kristen McMenamy

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Fashion Awards

Burimi: Vogue, Who What Wear

MOS I HUMBISNI