Numerologji

11/11: Si do të ndikojë kjo datë kaq me fat tek secila prej shenjave

Shkruar nga Anabel

8 Nëntor 2021

11/11: Si do të ndikojë kjo datë kaq me fat tek secila prej

Bëhuni gati të rrethoni në kalendar datën 11 sepse dita më me fat e muajit është shumë afër! 11/11 ka qenë gjithmonë një numër me peshë të rëndësishme në numerologji, pasi lidhen me rritjen shpirtërore dhe lidhjen e secilit me universin. Në numerologji, numri 11 simbolizon zgjuarësinë, zgjimin shpirtëror, etj që do të thotë se energjia e kësaj date do të ndikojë pa përjashtim tek çdo shenjë horoskopi në mënyra të ndryshme.

1. Dashi

Nëse po planifikoni të vendosni qëllime pikërisht në 11 nëntor, instiktivisht duhet të nisni të manifestoni suksesin, romancën dhe fatin tuaj të mirë. Në vend që të fokusoheni tek arritjet personale, mendoni për disa mënyra që mund t'ju ndihmojnë ju dhe grupin tuaj bashkëpunues. Të punosh me miqtë, kolegët dhe komunitetin përreth do të të bëjë të arrish çdo dëshirë që ke.

2. Demi

Përdoreni energjinë e kësaj dite për të vendosur ca qëllime të tjera në karrierën tuaj. Kjo datë do t'ju ndihmojë duke ju rritur besimin tek vetja. Do të lini shije të mirë tek njerëzit e duhur dhe do të forconi besimin për aftësitë që keni.

3. Binjakët

Qielli është limiti për ju, prandaj vazhdoni të kërkoni yjet. Eshtë momenti për të marrë rreziqe dhe për të ndjekur shpresat drejt destinacioneve të reja. Përdoreni energjinë me fat të 11/11 për të hapur horizonte të reja dhe për të arritur ëndrrat tuaja.

4. Gaforrja

Cili është qëllimi yt më i madh? Ndonëse pasi dëgjon këtë pyetje, instiktivisht do të kthehesh nga dikush dhe t'i kërkosh që të përgjigjet ai për ty, rezistoji dëshirës. 11/11 duhet ta përdorni pikërisht për t'i gjetur këto përgjigje brenda vetes. Nuk ka asnjë lloj ndrojtjeje të dish se çfarë do dhe pse e do- kjo është vetëm fuqi!

5. Luani

Eshtë ditë e bukur për të ndriçuar jetën romantike! Eshtë koha të hapni zemrën dhe të jeni më shpirtëror. Kështu mund të eksploroni më shumë fuqinë tuaj në një marrëdhënie. Ku i dihet? Krejt papritur mund të gjeni shpirtin binjak.

6. Virgjëresha

Kjo ditë do t'ju ndihmojë duke ju sjellë më afër gjërave që i bëjnë mirë zemrës suaj. Duhet të jeni më të qartë në lidhje me pasionet dhe qëllimet që keni, pastaj t'i manifestoni ato siç duhet. 

7. Peshorja

Lejoje endërrimtarin brenda teje të shfaqet! Përqëndroje energjinë tek gjërat që të sjellin gëzim. Në 11 nëntor do të ndihesh shumë i frymëzuar, prandaj shfrytëzoje momentin për t'i vënë vetes qëllime të reja, projekte dhe të mendosh më shumë për jetën romantike. Mendo pozitivisht.

8. Akrepi

Shtëpia është aty ku është zemra! Mos vrapo nga ndjenjat e tua, jepi atyre hapësirë dhe përdori si burim fuqie. Duke dëgjuar dobësitë e tua, do të kesh një pikturë më të qartë të hapave që do të hedhësh më pas. 

9. Shigjetari

Do të sjellë sinkronizim dhe stimulim. Duhet të lejoni rrjedhën natyrale të gjërave, mes jush dhe atyre që takoni. Mësoni ta shihni çdo gjë si shenjë magjike të universit dhe kujtoni se kushdo që del në rrugën tuaj, mund t'ju shërbejë për diçka.

10. Bricjapi

Do të kesh një tablo më të qartë në lidhje me personin që je dhe se çfarë do nga puna, dashuria dhe jeta në përgjithësi. Koha perfekte për një kapitull të ri. 

11. Ujori

Në 11/11 nuk ekzistojnë rastësitë! Merrni gjithçka ndodh si shenjë nga universi dhe kushtojini vëmendje detajeve që ju dalin përgjatë gjithë ditës, pavarësisht sa të parëndësishme mund të duken. Gjithçka ka një qëllim të caktuar, prandaj lejojeni veten të manifestoni ëndrrat dhe dëshirat drejt realizimit.

12.Peshqit

Eshtë datë më shumë se shpirtërore për ju! Do ta ndjeni shumë qartë lidhjen me pjesën tuaj të pavetëdijshme. Përdoreni këtë për të medituar drejt qëllimeve të reja.

Burimi: Bustle