$NOB

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB

Shkruar nga Anabel

29 Tetor 2021

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB

Premiera e serialit $NOB u mbajt mbrëmjen e djeshme në një ceremoni madhështore me qindra të ftuar, ku produksioni, kasti, bashkëpunëtorët dhe sponsorat festuan punën kolosale 1-vjeçare dhe prezantuan ekskluzivisht disa “copëza” të $NOB.

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ols Abazi, Dalina Buzi dhe Redi Treni

Mbajtur në Kinema “Millenium”, eventi promovues i $NOB bëri bashkë emra të njohur nga Shqipëria dhe Kosova. Të pranishëm ishin figura të njohura të artit, televizionit, biznesit, influencers, aktorë dhe këngëtarë të njohur, ku përmendim këtu Timo Flloko dhe Vera Grabocka, Ardit dhe Anila Gjebrea, Elvana Gjata, Rudina Magjistari, Alketa Vejsiu, Saimir Kodra, Salsano Rapi, Anila Basha, Balina Bodinaku, Xhemi Shehu, Armand Peza, Marçela Lati etj.

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Anila Gjebrea, Dalina Buzi dhe Ardit Gjebrea
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Elvana Gjata dhe Dalina Buzi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Alketa Vejsiu
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Armand Peza dhe Marçela Lati
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Balinda Bodinaku
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Anila Basha
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Olti Curri dhe Rudina Magjistari
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Anila Basha dhe Eraldo Rexho
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Albana Perhati dhe Xhemi Shehu
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Jerina Lalaj dhe Xhani Shqerra
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Graciano Tagani, Nevina Shtylla dhe Ervin Kurti
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Olti Curri dhe Dalina Buzi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Eni Jani dhe Ergys Zhabjaku
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Aulona Musta, Dalina Buzi dhe Fatma Haxhialiu
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dalina Buzi dhe Alban Ramosaj
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Kelvi Kadilli, Dalina Buzi dhe Argjend Rraci
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Xhani Shqerra dhe Brunilda Lahe
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ina Kollçaku dhe Dalina Buzi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Saimir Kodra me të birin dhe Dalina Buzi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Elona Duro
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ardit Rroshi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Redi Treni dhe Irgen Çela
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Odeta Dishnica dhe Dalina Buzi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Suela Çangu dhe Dalina Buzi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Jetona Koçibelli
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Albana Ruci dhe Elios Shuli
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Andi Vrapi dhe Cindy Kokomeci

Pas pak momentesh pritjeje, bashkë-producentët Dalina Buzi dhe Ols Abazi si edhe regjisori Redi Treni, falenderuan të pranishmit për pjesëmarrjen dhe ndanë me ta disa nga përjetimet personale gjatë xhirimeve të serialit. Ols Abazi tregoi se pavarësisht çdo vështirësie, ata ishin të vendosur që $NOB ta sillnin te publiku sipas standardeve bashkëkohore botërore, regjisori Redi Treni vlerësoi frymën e bashkëpunimit të të gjithëve, ndërsa krijuesja Dalina Buzi e konsideroi serialin si momentin më të rëndësishëm të karrierës së saj 20-vjeçare.

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dalina Buzi, Amela Çaçi, Edrin Koleka, Redi Treni, Klodeta Buzi, Ols Abazi dhe Latif Hasolli

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Amela Çaçi, Altin Lala, Edrin Koleka, Desantila Lika

Pas fjalimeve, më në fund prezantohen disa pjesë nga $NOB. Të ulur në sallën e kinemasë, të ftuarit patën mundësinë të shihnin një dokumentar me prapaskena, rrëfime, momente gjatë xhirimeve dhe pjesë ekskluzive të serialit. Duartrokitjet në sallë qenë të pranishme vazhdimisht gjatë dokumentarit.

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB

Mbrëmja vazhdon në ambientet e jashtë të kinemasë dhe vëmendja tani përqendrohet tek ata – kasti. Të vendosur përpara banerit të $NOB, aktorët e serialit, figura të njohura të kinemasë shqiptarë, emra të rëndësishëm të momentit si edhe aktorët e rinj që pritet të shkëlqejnë, pozojnë para fotografëve, ndajnë përshëndetje dhe biseda me të pranishmit dhe shijojnë momentin e tyre.

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dalina Buzi dhe kasti i $NOB
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Një pjesë e kastit të $NOB
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ketjona Pecnikaj dhe Gent Disha
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Megli Haskaj dhe Todi Kasemi
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Altea Lazaj dhe Brarend Akçiu
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Olta Beqiri dhe Megli Haskaj
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ketjona Pecnikaj
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Olta Beqiri
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Megli Haskaj
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Altea Lazaj
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dalina Buzi dhe Eva Alikaj
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dritan Kastrati dhe Agron Shala
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Eni Jani dhe Dritan Kastrati
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Eni Jani dhe Gent Disha
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Piro Qirjo
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Brarend Akçiu
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Elios Shuli
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Iva Çuni

Kështu u mbyll edhe mbrëmja, mes bisedave të shumëllojshmërisë së të ftuarve, që dëshmon se $NOB pritet të mos i përkasë vetëm një brezi apo grupi njerëzish, për aq kohë sa historia përcjell një realitet të cilin e përjetojmë dhe na përfshin të gjithëve, pavarësisht ndryshimeve që na dallojnë.

$NOB nis transmetimin më 7 nëntor në orën 20:00 në ekranin e Top Channel. Deri atëherë, gjithë çfarë kemi për momentin janë fotot nga eventi.

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Kasti i $NOB, Dalina Buzi dhe Elvana Gjata
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dalina Buzi me stafin e Anabel.al dhe Via Anabel

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB

Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ols Abazi, Alban Xhihani dhe Redi Treni
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Redi Treni dhe Jurgen Duro
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Sony K. Elson
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Elios Shuli dhe Genta Hodo
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dalina Buzi dhe Luli Kastrati (Kastrati Jewellery)
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ervin Kasaj
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Regjisori Spartak Pecani dhe producenti Agim Halili
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Stafi i Vodafone dhe Le Spot
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Dalina Buzi dhe stafi i ADD, Klaudja Shtrepi, Erla Qenanaj dhe Juanita Borizani
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Ols Abazi dhe Sokol Fuga (Bana King)
Çfarë ndodhi mbrëmë në eventin e $NOB
Përfaqësues i Era Catering, Jurgen Bame

Të gjitha fotot gjatë eventit janë realizuar nga fotografja Ina Omuri.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.