Social Buzz

Disa njerëz luajtën ‘Squid Game’ në jetën reale, por si?

Shkruar nga Anabel

15 Tetor 2021

Disa njerëz luajtën ‘Squid Game’ në jetën reale,

“Squid Game” theu shumë rekorde dhe u shndërrua në një fenomen kulturor, ndaj ishte vetëm çështje kohe që kdrama të ishte një lojë e vërtetë.

Për shkak të suksesit të serialit, Qendra Koreane e Kulturës në Abu Dabi e ktheu “Squid Game” në realitet, sigurisht pa vrasje.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Korean Cultural Center in UAE (@kcc_uae)

Dy skuadra me 15 njerëz secila konkurruan në disa nga lojërat e sezonit të parë që përfshinin “red light, green light (dritë e kuqe, dritë jeshile), sfidën me sheqerin Dalgona, lojërat me letra, marbles dhe ddakji.

Disa njerëz luajtën ‘Squid Game’ në jetën reale,

Postimi në faqen e internetit përmendi një çmim në para, por nuk ishte e qartë se sa u fitua, megjithatë, sigurisht që nuk ka qenë e njëjta shumë si në serial.

Gjatë lojës, të dy grupet e ekipeve veshën bluza me logon e shfaqjes. Stafi, nga ana tjetër, veshi kostume në ngjyrë të kuqe të cilat ngjasonin me ato të “Squid Game”.

Disa njerëz luajtën ‘Squid Game’ në jetën reale,

Eventi në Abu Dabi nuk përfshinte asnjë dhunë apo gjakderdhje. Duke marrë parasysh suksesin e “Squid Game”, me gjasë nuk do të jetë hera e parë që luhet në jetën reale.

MOS I HUMBISNI