Fashion News

Dikush postoi menunë në Met Gala dhe njerëzit u shokuan!

Shkruar nga Anabel

15 Shtator 2021

Dikush postoi menunë në Met Gala dhe njerëzit u shokuan!

Aktorja Keke Palmer moderoi livestream e Vogue gjatë Met Gala dhe nisur nga fakti që ishte e pranishme, ndjekësit e saj i kërkuan një foto nga menuja, sepse ishin kuriozë për ushqimin.

Ajo postoi një foto nga pjata. “Ja pse nuk jua tregojnë ushqimin,” shkroi ajo me shaka. Megjithatë, fotoja u bë virale dhe njerëzit u shokuan. “Të paktën një sanduiç me djathë do ishte më mirë,” shkroi dikush.

Dikush postoi menunë në Met Gala dhe njerëzit u shokuan!

Këtë vit, menuja në Met Gala për herë të parë ishte tërësisht me bazë bimore. Sipas njoftimit për shtyp, për ushqimin u kontaktuan 10 kuzhinierë në New York për të krijuar menunë me temë “Në Amerikë: Një leksik i modës”.

Në foton e aktores duket se në pjatë ka misër, domate, kërpudha të pjekura dhe feta kungulli. Kjo sigurisht nuk është pjata e vetme, por i merrni me mend të tjerat: bazë bimore!

Dikush postoi menunë në Met Gala dhe njerëzit u shokuan!

Një nga arsyet pse fotoja qarkulloi nëpër rrjetet sociale është fakti se pjesëmarrësit paguajnë 30,000 deri në 50,000 dollarë për biletën e hyrjes; tavolinat mund të shkojnë deri në 275,000 deri në 500,000 dollarë. Megjithatë kostot zakonisht mbulohen nga markat e modës të cilat ftojnë të famshmit.

MOS I HUMBISNI