Red Carpet

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

Shkruar nga Anabel

14 Shtator 2021

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

“Në Amerikë: Një leksik i modës” ishte tema që mblodhi të famshmit në tapetin e kuq të Met Gala 2021. Dizajnerët bashkëkohorë do të përqendrohen te ndikimi i brezave të mëparshëm.  

"Ne me shumë vetëdije donim që kjo të ishte një festë e komunitetit amerikan të modës, i cili vuajti aq shumë gjatë pandemisë," tha për Nee York Times Andrew Bolton, kurator në Institutin e Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit. “Unë mendoj se moda amerikane po kalon një rilindje, me stilistë të rinj amerikanë në mesin e diskutimeve rreth diversitetit, përfshirjes, qëndrueshmërisë dhe krijimtarisë së ndërgjegjshme. Më duket tepër emocionuese.”

Ja disa nga veshjet e këtij viti:

Rihanna

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Balenciaga

Rihanna dhe ASAP Rocky

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

Jennifer Lopez

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Ralph Lauren

Shawn Mendes dhe Camilla Cabello

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Michael Kors

Kim Kardashian

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Balenciaga

Kendall Jenner

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Givenchy

Gigi Hadid

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Prada

Olivia Rodrigo

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Saint Laurent

Lily Aldridge

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Ralph Lauren

Amandla Stenberg

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Thom Browne

Paloma Elsesser

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Zac Posen

Normani

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Valentino Haute Couture

Carey Mulligan

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Valentino Haute Couture

Natalia Bryant

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Conner Ivers

Lil Nas X

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Atelier Versace

Billie Eilish

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Oscar de la Renta

Emily Ratajkowski dhe Vera Wang

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshjet: Vera Wang Haute

Lily-Rose Depp

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Chanel

Simone Biles

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Area

Sharon Stone

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Thom Browne

Rosalía

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Rick Owens

Winnie Harlow

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Iris Van Herpen

Kate Hudson

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Michael Kors

Cara Delevingne

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Dior

Lili Reinhart

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Christian Siriano

Tommy Hilfiger dhe Dee Hilfiger

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshjet: Tommy Hilfiger

Kristen Stewart

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Chanel Haute Couture

Zoë Kravitz

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Saint Laurent

Lupita Nyong’o

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Atelier Versace

Rita Ora

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Prada

Hailey Bieber

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Saint Laurent

Justin Bieber

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Drew House

Emily Blunt

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Miu Miu

Ciara

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Dundas

Lorde

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Bode

Megan Fox

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Dundas

Kris Jenner

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Tom Ford

Maluma

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Versace

Donatella Versace

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Atelier Versace

Irina Shayk

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Moschino

Karlie Kloss

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Carolina Herrera

Megan Thee Stallion

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Coach

Kaia Gerber

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Oscar de la Renta

Iman

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021
Veshja: Harris Reed

Madison Beer

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOS I HUMBISNI