Social Buzz

Ish-hajdutët tregojnë sesi ndryshimi i trendeve të modës ndikoi tek vjedhjet e tyre

Shkruar nga Anabel

13 Shtator 2021

Ish-hajdutët tregojnë sesi ndryshimi i trendeve të modës

Nuk ka ndjesi më të keqe se të zbulosh që të kanë vjedhur kuletën, telefonin apo çfarëdolloj gjëje tjetër, sado pa vlerë qoftë. Gjithsesi, në rrëfimet më poshtë janë ish-hajdutët ata që tregojnë sesi ndryshimet në veshje jua kanë vështirësuar apo lehtësuar "punën".

1.

"Besojeni ose jo, xhinset e ngushta na e lehtësuan shumë punën. Kur dolën ato në modë, vajzat vendosnin telefonat në xhepat pas dhe ne i kishim thuajse gati." 

2.

"Unë jam mjeshtër në marrjen e orave, por rrallëherë mund ta bëj tani. Që kur dolën smartphone-at, njerëzit vendosin më pak ora."

3.

"Streçet na kanë prishur shumë punë!"

4.

"Pantallonat e grave që duken sikur kanë xhepa, por në fakt nuk kanë. Thjesht e kupton vonë që po prek anën tjetër të këmbës së saj."

5.

"Unë rrija larg atyre që visheshin me të ngushta, ma vështirësonin punën. Vdisja kur shihja dikë të veshur me hoodie. Mund t'ju merrje ç'të doje dhe as e ndjenin fare."

6.

Pantallonat e shkurtra lino. Mund t'jua marrësh telefonin nga xhepi dhe kaq! Eshtë gjysmë i dalë."

Burimi: BuzzFeed

MOS I HUMBISNI