Showbiz dhe TV

Pas 3 vitesh, Angela Martini thyen heshtjen në lidhje me arrestimin e të shoqit

Shkruar nga Anabel

11 Shtator 2021

Pas 3 vitesh, Angela Martini thyen heshtjen në lidhje me arrestimin e

Për herë të parë pas 3 vitesh, Angela Martini ka reaguar në lidhje me arrestimet e bashkëshortit të saj, Dragos Savulescu. Ky i fundit u kërkua nga autoritetet e vendit të tij gjatë kohës që pushonte në Mykonos, duke u arrestuar nga autoritetet e ishullit për t'u liruar më vonë. 

Para pak orësh, Martini postoi në Instagram-in e saj një video ku rrëfen vetë dhe përmes pamjesh jetën e viteve të fundit krah të shoqit. Përveç udhëtimeve, rutinës luksoze dhe dashurisë, çiftit i është dashur të përballet herë pas here me drejtësinë, por sipas saj në mënyrë të padrejtë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Angela Martini ?? (@angela_martini)

"Fuqia jonë si çift është se e dimë që dashuria është fuqia më e madhe që kemi. Kjo na bën më shumë se gati për të përballur dhe për të luftuar me këtë abuzim. Kjo është e vërteta dhe unë kam qëndruar për 3 vite në heshtje, por pas një tjetër abuzimi të madh që sapo ndodhi, duhet të them mjaft! Mendoj që të gjithë kanë të drejtën të thonë të vërtetën dhe duhet të luftojnë për drejtësinë. Meqë ra fjala, jemi shumë të lumtur që ndodhemi në shtëpi."- shkruan Angela.

E ndërsa gjatë videos, modelja dëgjohet të thotë se po kërkon "drejtësi nga vendet e tjera" duke shtuar se ka "një sistem të tërë kundër tyre". 

Edhe më herët, Dragos Savulescu është akuzuar nga shteti rumun se ka mashtruar dhe se marrëveshja e tij me një grup prej 35 vetash i ka shkaktuar një dëm prej 114 milionë eurosh bashkisë së Konstantës. Ai refuzoi të vuante dënimin, pasi sipas tij është i padrejtë dhe u arratis.

Pas 3 vitesh, Angela Martini thyen heshtjen në lidhje me arrestimin e

 

MOS I HUMBISNI