Make-Up

Buzëkuq + shkëlqyes: 3 ngjyrat më të famshme që do përdorni gjatë kësaj periudhe

Shkruar nga Anabel

2 Shtator 2021

Buzëkuq + shkëlqyes: 3 ngjyrat më të famshme që do

Veshjeve vjeshtake kini parasysh t'i shtoni një element shumë të rëndësishëm: buzëkuqin! Ka vetëm 3 nuanca të cilat duhet të provoni. Zgjidhni tuajën! 

1. Ngjyra e kuqe + shkëlqyes natyral

Mos u mendoni dy herë për të kuqen e ndezur. Mbani grim minimalist dhe mos harroni shkëlqyesin në fund. 

2. Rozë neutrale + shkëlqyes në ngjyrë shampanje

Do të shkëlqeni më shumë ç'mund ta mendoni tani! 

3. Rozë e ndezur + shkëlqyes me xixa

Kur nuk doni të jeni të zakonshme shkoni me rozën e ndezur dhe guxoni me shkëlqyesin. Rekomandohet darkave për të vezulluar teksa pini mbi banak.

Burimi: Pop Sugar