Fashion News

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i njihni patjetër

Shkruar nga Anabel

1 Shtator 2021

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i

Vjeshta trokiti sot dhe pa e kuptuar mirë, do të mbërrijnë edhe ditët kur do të duhet të veshim xhaketat e ngrohta (gjithmonë nëse moti nuk ka ndonjë surprizë).

Zakonisht, muajt e ftohtë shoqërohen me një garderobë që shkon drejt toneve të tokës, por ngjyrat kanë mbizotëruar të gjitha trendet e momentit. As vjeshta dhe dimri nuk do të bëjnë përjashtim. Por ngjyrat e forta nuk janë trendi i vetëm. Shihni në vijim një përmbledhje me trendet që duhet t’i keni parasysh në blerjet e ardhshme.

Ngjyrat

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
Nga e majta (m) në të djathtë (d): Versace, Ferragamo, Raf Simons, Bottega Veneta, Prada

Prerjet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Givenchy, Self-Portrait, Emilia Wickstead, David Koma, Eudon Choi

Logot dhe monogramet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Loewe, Balmain, Max Mara, Gucci, Versace

Palltot dhe xhaketat e fryra

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Ottolinger, Remain, Khaite, Jason Wu, Isabel Marant

Lulet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Yuhan Wang, Markarian, Rentrayage, Ulla Johnson, Acne Studios

Çantat XXL

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):By Malene Birger, Marni, Jil Sander, Balenciaga, Maryam Nassir Zadeh

Frymëzim nga mesi i viteve ’90 – fillimi i viteve 2000

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):GCGS, Supriya Lele, House of Sunny, Ottolinger, La Quan Smith

Kostumet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Stella McCartney, Rejina Pyo, Victoria Beckham, Nina Ricci, Thebe Magugu

Shkëlqim

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Erdem, Ashish, GCGS, Halpern, Dries Van Noten

Motivet dimërore

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Etro, Miu Miu, Paco Rabanne, DSquared, Emilio Pucci

Veshjet e thurura, të qëndisura

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Fendi, Herve Leger, Altuzarra, Chloé, Proenza Schouler
Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Dolce & Gabbana, Jil Sander, Oscar De La Renta, Chloé, Gabriela Hearst

Veshjet me shumë “shtresa”

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
Nga e majta në të djathtë:Alberta Ferretti, Tory Burch, Jil Sander, Holzweiler, Lemaire

Fundet e shkurtër

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Lanvin, Schiaparelli, Maximilian, Philsophy, Saint Laurent

Çizmet

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Valentino Garavani, Givenchy, Simone Rocha, Sportmax, Stella McCartney

Tartan

Vjeshtë/Dimër 2021: Të vetmet trende që duhet t’i
(m)-(d):Vivienne Westwood, Dior, Alessandra Rich, Longchamp, Charles Jeffrey Loverboy

Burimi: Who What Wear

MOS I HUMBISNI