Udhetim

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni gjë kur paketoni për plazh

Shkruar nga Anabel

10 Gusht 2021

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Do niseni së shpejti për pushime? A  mos jeni vallë një nga ata që gjithmonëëë harron diçka. Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar që të shmangni çdo surprizë të pakëndshme. Ruajeni këtë artikull te Notes në telefon dhe hidhini një sy kur të bëni gati valixhen. Patjetër që s’do t’i merrni të gjitha, por vlen për çdo rast.

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Veshje për përditshmërinë

1. Fustan i lirshëm (i shkurtër)

2. Fustan i gjatë

3. Një ose disa jumpsuit

4. Triko e hollë (për netët e freskëta buzë detit)

5. Fund

6. Kanotjere

7. Crop-Top

8. Xhinse

9. Pantallona të shkurtra

10. Bluzë me mëngë të shkurtra

11. Reçipeta, mbathje

12. Atlete, sandale

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Për në plazh ose pishina:

13. Rroba banje

14. Kimono

15. Pantallona të shkurtra (të lirshme)

16. Kanotjere

17. Shapka

18. Peshqir

19. Çantë kashte

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Veshje për në mbrëmje:

20. Fustan

21. Këpucë me pak takë ose të sheshta

22. Sandale

23. Çantë

24. Pizhama

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Aksesorë dhe sende të rëndësishme:

25. Syze

26. Kapele

27. Libra

28. Aksesorë për flokët (kapëse, llastik, rreth etj)

29. Shall për t’u mbrojtur nga dielli

30. Rrip

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Kujdesi ndaj vetes:

31. Pastë dhëmbësh

32. Furça e dhëmbëve

33. Shampo

34. Balsam

35. SPF, SPF, SPF

36. Krem për trupin

37. Larës për fytyrën

38. Serum për fytyrën

39. Dezinfektues për duart

40. Maskë mbrojtëse

41. Hidratues për fytyrën, serumet, produkte të tjera

42. Krem hidratues/qetësues për lëkurën e djegur

43. Deodorant

44. Manikyr

45. Sprucues kundër insekteve

46. Produkte të kujdesit intim

47. Piskatore/brisk/prehëse për thonjtë

48. Barna për alergjitë e mundshme (ushqim, bimë, insekte)

49. Për njerëzit që i zë makina/trageti/avioni: Barna parandaluese të të vjellave

50. Barna për dhimbjen e kokës/barkut

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Make up:

51. Sprucues që fikson makeup-in

52. Korrektor

53. Fondatinë

54. Paletat për sytë

55. Rimel

56. Penel

57. Laps/pluhur për vetullat

58. Buzëkuq

59. Highligher/Bronzer/Rouge

60. Set furçash

Kjo listë e gjatë do t’ju ndihmojë të mos harroni

Pajisje elektronike:

61. Karikues për telefonin

62. Powerbank

63. Tharëse e vogël për flokët 

64. Pjastër

65. Laptop

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI