Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

2 Gusht 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Dukeni shumë të përqendruar te familja, ndoshta sepse një anëtar po kalon një problem të vështirë dhe ka nevojë për ndihmë ose është në tranzicion dhe thjesht ka nevojë për ju. Marsi, planeti i veprimit, kohët e fundit hyri në sektorin familjar më 29 korrik për të qëndruar deri më 14 shtator. Nëse nuk po mendoni për një situatë familjare, mund të jeni duke lëvizur, duke negociuar shitjen ose blerjen e pronës, duke bërë riparime ose rinovime, ose jeni të zënë me një plan dekorimi. Afërdita, planeti i bukurisë, është gjithashtu në sektorin e shtëpisë, kështu që shanset janë që ndryshimet që po bëni do të jenë të bukura.

Marsi do të hedhë bazat për një lëvizje më të madhe në lidhje me shtëpinë ose familjen që do të vijë në Hënën e re muajin tjetër më 6 shtator. Do të filloni të shihni që planet të realizohen.

Ndërkohë, një Hënë e re e vështirë po formohet në horizont. Më 8 gusht, do të kuptoni se diçka nuk po shkon mirë. Kjo Hënë e re do të ndriçojë shtëpinë e marrëveshjeve dhe nëse shpresoni të nënshkruani një marrëveshje, përgatituni për një përgjigje të papritur nga ana tjetër ose një kusht që do të dalë në sipërfaqe të cilin askush nuk e kishte parashikuar.

Kini kujdes për atë për të cilën jeni dakord në kontratë pasi do të duhet që të përmbushni premtimet ligjore më vonë ose do të përballeni me pasoja.

Megjithatë, duke parë të gjithë situatën, mos e humbni shpresën. Duket qartë se ju dëshironi dhe mund të keni nevojë për këtë negociatë për të punuar dhe nuk doni të largoheni. Nëse nuk jeni duke punuar me një kontratë ose nuk jeni duke u marrë me një negociatë, mund të jeni duke punuar në një libër, skenar, fjalim ose një projekt tjetër të shkruar.

Duhet të mbani mend që të mos detyroni veten të gjeni një zgjidhje të shpejtë për atë që vjen në ditët që pasojnë Hënën e re, veçanërisht nga 8 gushti deri më 12 gusht, sepse nuk duhet të veproni me nxitim. Kini besim se do të gjeni përgjigjen, kështu që merrni kohën tuaj.

Hëna e plotë më 22 gusht në shtëpinë të nëntë, mund të sjellë lehtësisht mundësi për të zgjidhur problemin me të cilin do të përballeni më herët. Me Marsin më në fund në qëndrim miqësor ndaj Uranit të paparashikueshëm, fati i mirë do të jetë me ju.

Mund të duket si një mrekulli.

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Binjakët dhe Gaforrja

Ju dëshironi ose keni nevojë për një rritje, por pikërisht kur mendoni se paratë shtesë do të miratohen, dikush i përfshirë në marrëveshjen financiare do t’ju prishë punë. Pavarësisht nëse jeni të vetëpunësuar ose punoni për të tjerët, do të jeni të ndjeshëm ndaj kësaj gjendjeje. Kjo ka të ngjarë t’ju trondisë sepse do të ndodhë në minutën e fundit - pikërisht kur prisni që paratë t’ju miratohen. Kontrolloni supozimet dhe mos merrni asgjë si të mirëqenë.

Saturni nuk do t'ju bëjë asnjë favor. Veprimet e Saturnit janë një shenjë se duhet të jeni thjesht sa më objektivë dhe realistë. Mos u shqetësoni për gjërat që nuk mund t'i ndryshoni, shqetësohuni vetëm për gjërat që mund t'i kontrolloni. Gjithashtu, mos u shqetësoni kurrë për gjërat që nuk kanë ndodhur ende, sepse ato mund të mos ndodhin kurrë!

Të gjitha Hënat e reja krijojnë një tendencë të re që zgjat gjashtë muaj, kështu që mund të duhet kohë për të zgjidhur çfarë po ndodh. Saturni aktualisht po qarkullon në shtëpinë e tetë me paratë e njerëzve të tjerë dhe është në kundërshtim me Diellin dhe Hënën e re në shtëpinë e dytë të pagës dhe të ardhurave të tjera të fituara, duke treguar se mund të keni një faturë që do t'ju kërkohet ta paguani pa vonesë.

Planeti i fatit, Jupiteri, mund t'ju ndihmojë në mënyra të mahnitshme dhe ky vit do të jetë viti juaj më i mirë financiarisht në shumë vite. Çfarëdo që të ndodhë në Hënën e re, 8 gusht dhe ditët në vijim, do të përmirësohet nga Hëna e plotë, 22 gusht.

Kjo do të jetë një nga Hënat e plota më të mira, më të lumtura që keni parë - do të habiteni nga lajmet e papritura që do të merrni. Deri në 29 dhjetor 2021, koha kur Jupiteri do të jetë me ju në sektorin financiar, do të gjeni shumë mundësi për të fituar para, aq sa keni nevojë ose më shumë.

Gjatë këtij muaji, një mik mund të vijë me një lajm befasues që do t'ju bëjë shumë të lumtur.

Me Marsin në Virgjëreshë, shtëpinë e tretë të komunikimit, do të keni fat me shkrimin, redaktimin dhe projektet e të folurit (përfshirë paraqitjet në TV dhe podcast), si dhe me PR, rrjetet sociale dhe me negocimin e një kontrate ose marrëveshjeje.

Shtëpia e tretë gjithashtu merret me udhëtimet e shpejta, spontane, kështu që nëse mendoni se jeni të lodhur, mund të planifikoni të bëni një udhëtim të shpejtë argëtues. Fundjava e 21-22 gushtit do të ishte një kohë e përkryer.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI