Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

2 Gusht 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Dashi dhe Demi

Në punë keni qenë të zënë, gjë që mund t'ju habisë sepse shumë nga miqtë tuaj po bëjnë pushime dhe në përgjithësi po shijojnë një jetë të qetë. Arsyeja që mund të jeni shumë të zënë në gusht është se mund të punoni në një biznes sezonal ku korriku dhe gushti janë muaj përgatitor për dhuratat dhe argëtimin në fund të vitit. Nëse bëni një pushim në gusht, mund të jeni të vendosur të humbni disa kilogramë që keni fituar.

Një pushim ose fundjavë larg ku mund të kënaqeni me sporte do t’ju pëlqejë, duke përfshirë ecjen, ecjen e shpejtë, vrapimin ose aktivitete të tjera në natyrë. Të qenit aktiv do të jetë bukur, sepse dihet që jeni një shenjë atletike - në fund të fundit, ju sundoheni nga Marsi. Të qenit aktiv ju ndihmon të kompensoni stresin.

Ngjarjet e së premtes, ose afër saj, më 6 gusht, mund t'ju shqetësojnë kur një shpenzim i madh që nuk e kishit pritur të dalë në dritë. Kjo nuk do të jetë dita e preferuar e askujt pasi Urani, planeti surprizë, do të sfidojë Diellin, duke shkaktuar tronditje. Për t'i bërë gjërat më të vështira, Saturni do t'ju bëjë presion në të njëjtën kohë, kështu që do të duhet të paguani.

Mund të jetë kostoja e një udhëtimi të kohëve të fundit ose një shpenzim që keni caktuar për fëmijën. Familja do të jetë dashamirëse për të zgjidhur këtë bllokim financiar dhe mund t'ju japë para në fund të gushtit.

Hëna e re në Luan, 8 gusht, do të sjellë vështirësi në një lidhje romantike. Mund të ndjeni se gjërat nuk kanë shkuar në drejtimin e duhur dhe mund të kërkojnë shumë përpjekje për ta kthyer marrëdhënien në rrugën e duhur. Sërish, tema e parave do të jetë e rëndësishme dhe duket se është ose në themel të problemit ose një kontribues i fortë në të.

Nëse nuk keni një lidhje dashurie që po shkakton stres, atëherë mund të ketë të bëjë me nevojën për t'u kujdesur për një fëmijë, ose punën që po bëni në një projekt krijues. Qëndroni optimistë sepse financat mund të ndryshojnë për mirë, më mirë nga sa mendoni.

Në të vërtetë, pavarësisht nëse jeni i vetëpunësuar ose punoni për të tjerët, paratë do të vazhdojnë të vinë, kështu që situata nuk është aq e tmerrshme sa mendoni. Marsi, planeti sundues, tani në sektorin punës së përditshme, do të sigurojë që të jeni në gjendje të sillni para të konsiderueshme.

Rrethoni Hënën e plotë, të dielën, 22 gusht, si një moment brilant i muajit - kjo Hënë do të fillojë të japë mesazhin e saj që më 20 gusht dhe do ta sjellë mesazhin përfundimtar deri në 26-27 gusht. Një mik apo anëtar i familjes mund të organizojë një ngjarje që do të jetë luksoze dhe e paharrueshme në çdo mënyrë. Duket se mund t'ju duhet të udhëtoni me avion për të arritur në këtë ngjarje të veçantë shoqërore, dhe nëse po, do t’ia vlejë. Sigurohuni që të shkoni.

Kjo Hënë do t'ju sjellë edhe lajme të tjera të mira. Më shumë detyra do të keni në tryezën e punës dhe duket se më shumë para po vijnë drejt jush, në një mënyrë ose në një tjetër, pikërisht kur të keni më shumë nevojë. Ju do të thoni me vete: “Pse u merakosa kaq shumë? Jeta është sërish e bukur.”

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2021: Dashi dhe Demi

Që nga 28 korriku, Jupiteri, dhuruesi i fatit, u kthye në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, pas një pauze të shkurtër që zgjati nga 13 maji deri më 28 korrik. Tani e tutje deri më 29 dhjetor, keni aspektet më të mira të karrierës nga çdo shenjë e zodiakut. Bëni më të mirën - kjo vizitë e Jupiterit në sektorin e famës është e rrallë dhe vjen vetëm çdo 12 vjet.

Pasi Jupiteri të largohet në fund të vitit, ai nuk do të kthehet deri në vitin 2032. Aspektet pozitive janë gjithmonë të dukshme – bëni më të mirën për të përparuar dhe për të bërë emër. Do t’i shihni rezultatet këtë muaj.

Do të keni një shans për të parë ndihmën e Jupiterit më 22 gusht. Nëse jeni përpjeur, planeti fatsjellës do t’ju sjellë lajme të gëzueshme në lidhje karrierën. Nëse paguheni për idetë tuaja, do të jeni personi që njerëz të rëndësishëm do ta duartrokasin.

Marsi, planeti që tërheq vëmendjen në pjesë të veçanta të jetës, do të qarkullojë në sektorin e dashurisë, kështu që, do të jeni në qejf për romancë. Afërdita do të tregojë se keni nevojë për kohë për të ushqyer marrëdhënien me partnerin/en, ose për të gjetur dashurinë nëse nuk jeni të lidhur. Afërdita dhe Marsi, të njohur për prirjen e tyre për të ndezur kimi të shkëlqyeshme midis dy njerëzve, do të punojnë me planetët e tjerë për t'ju ndihmuar të shfaqni dhe merrni dashuri.

Keni disa ditë të mrekullueshme këtë muaj që mund të dëshironi t'i bëni të paharrueshme duke planifikuar një ngjarje të veçantë - darkë jashtë, një udhëtim për "vetëm ne të dy", ose një shëtitje. Rrethoni 2-3 gushtin, Afërdita në Virgjëreshë dhe Urani në Dem do të ngjallin argëtimin, do të merrni vëmendje. Vini re edhe 11 gushtin kur Afërdita dhe Plutoni do të krijojnë një pasion të shtuar, duke ju sjellë një përvojë të paharrueshme.

Nëse jeni beqarë, një nga ditët më të mira për dashurinë do të jetë 22 gushti. Mund të takoni dikë papritmas në një mjedis shoqëror dhe do të ndodhë kur nuk e prisni.

Diçka duket se po ndodh në lidhje me një situatë familjare ose rezidenciale/pronësore, dhe bisedat ka të ngjarë të fillojnë në ose menjëherë pasi të shfaqet Hëna e re në Luan, 8 gusht, dhe dy javët që pasojnë.

Një Hënë e re zakonisht sjell mundësi, por kjo Hënë është e ndërlikuar dhe do të paraqesë kthesa të papritura. Do të duhet kohë për të gjetur një përgjigje.

Ju jeni i durueshëm dhe e kuptoni se ndryshimet mund të kërkojnë kohë. Gara e ngadalshme dhe e qëndrueshme fiton.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI