Fashion on TV

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia Gucci-t

Shkruar nga Anabel

30 Korrik 2021

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

Teksa nëpër rrjete sociale qarkullon traileri i filmit “House of Gucci”, filmi i ardhshëm i regjisorit Ridley Scott që do të trajtojë vrasjen e Maurizio Gucci-t, nuk mund të mos përmendim veshjet e Lady Gaga-s, e cila do të portretizojë Patrizia Gucci-n.

Ja disa nga veshjet:

1 – Fustani i dasmës

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

2 – Një fustan me dantellë florale

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

3 – Një fustan me shkëlqim metalik

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

4 – Një fustan të kuq saten

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

5 – Fustan të zi midi

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

6 – Një xhaketë rozë me jakë me dantella dhe diamantë

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

7 – Veshje për ski

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

8 – Diçka e lidhur në qafë e mbushur me perla

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

9 – Gurë të çmuar

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

10 – Një fustan polka-dot dhe varëse

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

11 – Pallto lëkure

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia

Në “House of Gucci”, Adam Driver luan rolin e nipit të themeluesit të shtëpisë së modës Guccio Gucci, Maurizio, vrasja e të cilit në vitin 1995 organizua nga ish-gruaja e tij Patrizia Reggiani, e cila do të interpretohet nga Lady Gaga. E konsideruar nga mediat si "Vejusha e Zezë”, Reggiani qëndroi 18 vjet burg për punësimin e vrasësit.

House of Gucci: Veshjet glamoroze të Lady Gaga-s në rolin e Patrizia