Muzika

Një listë me këngë shumë të famshme, por që artistët që i kënduan i ~urrejnë~

Shkruar nga Anabel

27 Korrik 2021

Një listë me këngë shumë të famshme, por që

Për një arsye a një tjetër, thuajse çdo këngëtar në karrierën e tij ka një (ose disa) këngë që nëse do kthenin kohën pas, thjesht nuk do i bënin. Disa e urrejnë këngën sepse e tyre sepse u duket e mërzitshme, të tjerë thonë se s'do e dëgjonin po të ishin në vendin e njerëzve të tjerë dhe s'e kuptojnë "pse të gjithë e pëlqejnë" etj. Sidoqoftë arsyeja, këngët e mëposhtme thjesht s'janë të preferuarat e këngëtarëve që i kënduan. Po tuajat?

#1 - Ariana Grande: "Put Your Hands Up" dhe "Touch It"

#2 - Camila Cabello: "OMG"

#3 - Pink: "Don't Let Me Get Me"

#4 - Bruno Mars: "The Lazy Song"

#5 - Lady Gaga: "Telephone" (ft. Beyonce) dhe "Money Honey"

#6 - The Jonas Brothers: "Pizza Girl"

#7 - Elton John: "Crocodile Rock"

#8 - Miley Cyrus: "Party in the USA"

#9 - Willow Smith: "Whip My Hair"

#10 - Halsey: "New Americana"

#11 - Justin Bieber: "Beauty and a Beat"

#12 - Ed Sheeran: "Shape of You"

#13 - Madonna: "Like a Virgin"

#14 - Lorde: "Royals"

#15 - Avril Lavigne: "Complicated"

#16 - Nicki Minaj: "Starships", "Your Love", "Anaconda"

#17 - Selena Gomez: "Come and Get It"

#18 - Zayn: Gjithë këngët e "One Direction"

Burimi: Buzz Feed, Yahoo

MOS I HUMBISNI