Celebrity

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Shkruar nga Anabel

27 Korrik 2021

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Lady Kitty Spencer, si modele dhe ambasadore globale e Dolce & Gabbana, nuk kishte si të mos zgjidhte markën luksoze për fustanet e dasmës së saj me Michael Lewis. Ajo zgjodhi jo një, as dy, por pesë fustane D&G.

Spencer, mbesa e Lady Diana-s, zgjodhi një fustan me mëngë të frymëzuar nga epika Viktoriane. Dizajneri Domenico Dolce tha për Tatler se Lady Kitty donte që “veshja e saj kryesore të ishte mjaft tradicionale dhe e pakohë”.

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Stefano Gabbana tha se ashtu si të gjithë anglezët, modelja ishte e fiksuar me lulet – me të gjitha llojet e luleve.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dolce&Gabbana (@dolcegabbana)

Gjatë fundjavës së dasmës, Spencer veshi një fustan blu me tyl dhe lule të qëndisura.

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Pasi tha “Po, pranoj”, ajo ndërroi fustanin kryesor me një fustan mëndafshë të bardhë, të zbukuar me lule dhe kristale.

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Për festën, Lady Kitty gjodhi një fustan të qëndisur me rruaza ari dhe argjendi.

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Përpos këtyre, nusja veshi edhe një fustan mëndafshi të zbukuar me temina dhe lule.

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Çuditërisht, mungonte një diademë.

Lady Spencer është vajza e madhe e vëllait të Princeshës së Uellsit, Charles Spencer, Earl Spencer i 9-të. 30-vjeçarja është një modele profesioniste që bëri debutimin e saj në pasarelë për Dolce & Gabbana në vitin 2017. Fejesa e saj me 62-vjeçarin u njoftua në janar 2020 dhe ata u martuan pas më shumë se dy vitesh lidhje.

5 fustanet që veshi në dasmë Lady Kitty Spencer

Michael Lewis është një biznesmen në industrinë e modës dhe kryetar i Foschini Group. Kjo është martesa e dytë e Lewis. Ai është baba i tre fëmijëve.

MOS I HUMBISNI