TV Mania

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

Shkruar nga Anabel

23 Korrik 2021

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

Dua Lipa, ylli me famë botërore prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri! Këngëtarja, e cila nuk na përgatiti për një lajm si ky, ka vizituar Tiranën bashkë me familjen e saj, të dashurin Anwar Hadid dhe disa miq. 

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

Siç e do tradita, ylli i muzikës pop ka vizituar kryebashkiakun Erion Veliaj në Bashkinë e Tiranës, ku gjatë bisedave shkëmbyen edhe dhuratat simbolike. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Nisur nga çfarë tha kryetari i Bashkisë, Dua Lipa do të qëndrojë gjatë në vendin e origjinës dhe në Tiranë, aq sa do t'i duhet një targë e personalizuar për të lëvizur lirisht. 

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

"Dua 100"- shkruhej në targën e krijuar posaçerisht për këngëtaren, e ndërsa dhurata tjetër simbolike ishte kapelja e gruas tiranëse si dhe një disk popullor me këngët e Shqipërisë së Mesme.

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

Ndërsa për partnerin dhe babain e Dua-s, kryetari i dhuroi një fanellë të personalizuar nga ekipi i futbollit të Tiranës. Aty nga fundi i bisedës, Dua i dhuroi Veliajt albumin e saj të fundit "Future Nostalgia" (album i cili prej më shumë se 6 muajsh qëndron në top 10-en e Billboard 200), bashkë me një mbishkrim.

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

Gjatë gjithë takimit, Dua Lipa u përpoq të fliste shqip dhe çfarë s'mund të mos binte në sy ishte thjeshtësia që i vinte natyrshëm në çdo sjellje dhe falenderim. 

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

Përveç Veliajt, Dua Lipa u takua edhe me kryeministrin Rama, i cili nga përshkrimi që bën për këngëtaren, duket po aq i mahnitur sa të gjithë prej saj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Ndërkohë Dua, në Instagramin e saj ka postuar një foto, në përshkrimin e së cilës ka vendosur ikonën e flamurit shqiptar. Ç'do të ndodhë në vazhdim me ardhjen e saj, mbetet një surprizë edhe më e madhe!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ABC News Albania (@abcnewsal)

 
 

Dua Lipa vjen *surprizë* në Shqipëri!

MOS I HUMBISNI